Pedallar BRT İçin Döndü

0
49
Pedallar BRT İçin Döndü

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun 50’nci Yıl Yaz Oyunları kapsamında organize ettiği Bisiklet Kupası, dağ bisikleti kategorisinde kurum bahçesinde ve çevresinde gerçekleştirildi.

Büyük erkekler, büyük bayanlar, genç erkekler, genç bayanlar, yıldız A erkek, yıldız B erkek, master 30+ ve master 40+ kategorilerinde organize edilen yarışta sporcular aşırı sıcağa rağmen kıyasıya mücadele etti.

Tümerkan: Gençleri ve halkı BRT ile buluşturuyoruz
BRT Müdürü Mete Tümerkan yarış sonrası düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada BRT’nin yarım asırlık bir dönemi geride bırakmasının gurur verici olduğunu belirterek “50’nci yılında, biz, BRT ile özellikle gençleri ve halkı buluşturuyoruz. Üçüncüsü, bisiklet dalında gerçekleşen sportif etkinliklerin devamı gelecek. Bu gururu hep birlikte yaşayacağız” dedi. Tümerkan etkinliklere katkıda bulunan KKTCELL ve Ektam Kıbrıs Ltd. yetkililerine de teşekkür ederek iş birliğinin devamını diledi.

Paralik: BRT sayesinde izleyenlere daha kolay ulaşıyoruz
Bisiklet Federasyonu Başkanı İnsel Paralik ise yaptığı konuşmada BRT Bisiklet Yarışı’nın kendileri için büyük önem taşıdığını, çünkü bu organizasyonla halka bisiklet sporunu daha rahat aktardıklarını ve izleyenlerle daha kolay buluştuklarını belirtti. Paralik, sponsorlara da teşekkür ederek spora desteğin önemine vurgu yaptı.

Yarış sonrası ödül töreni yapıldı
KKTCELL’in ana sponsorluğunda Ektam Kıbrıs Ltd.’nin içecek sponsoru olduğu BRT Bisiklet Kupası’nda dereceye girenlere ödülleri yarış sonrası düzenlenen ödül töreninde BRT Müdürü Mete Tümerkan, KKTC MOK Başkanı Serdar Savim, KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, Bisiklet Federasyonu Başkanı İnsel Paralik, KKTCELL Pazarlama Müdür Yardımcısı İlkan Bülbül ve Ektam Kıbrıs Ltd. Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçoğlu tarafından verildi.

Sponsorlara plaket verildi
Ödül töreni sonunda ise BRT Müdürü Mete Tümerkan organizasyona destek veren Bisiklet Federasyonu Başkanı İnsel Paralik, KKTCELL ve Ektam Kıbrıs Ltd. yetkililerine birer teşekkür plaketi sundu. Bisiklet Federasyonu Başkanı İnsel Paralik de BRT Müdürü Mete Tümerkan’a bisiklet sporuna yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

Yapılan yarışlarda dereceye girenler şöyle:

Büyük erkek:
1.Korcan Gürakın 
2.Arda Alibaba     
3.Hüseyin Ballı      

Büyük bayan:
1.Annosh İrvanian 
  
Genç erkek:
1.Hüseyin Topal   
2.Buğra T. Tabak 
3.Mehmet Demir  

Genç bayan:
1.Yağmur Aydındağ

Yıldız A erkek:
1.Yaşam S. Tüge            
2.Celal Erülkü             
3.Berkem Karayeğen

Yıldız B erkek:
1.Hasan Şentürk                 
2.Erdoğan Hammaloğlu       
3.Hüseyin Ece                         

Master 30+:
1.Hüseyin Esengin       
2.Besim Tel                  
3.Şükrü Günsoy            

Master 40+:
1.Taçam Gökbörü      
2.Ali Sükan                  
3.Mehmet Beyaz

***