Pazarcılar terminali sevdi

27
Pazarcılar terminali sevdi

Ceren ÖZBİL

Terminal alanının Lefkoşa’nın merkezinde olması nedeniyle ulaşımın daha kolay olduğunu dile getiren esnafın tek şikayeti ise Lefkoşa’da pazarın kurulacağı düzenli bir yer olmaması oldu.  
Havadis’e konuşan pazarcılar, “Terminal Lefkoşa’nın merkezinde. Vatandaşlar yürüyerek bile gelebiliyor. Ancak pazar yerinin bir hafta fuar alanına bir hafta terminale kurulması nedeniyle müşterilerimiz de nerede olduğumuzu bulmakta büyük sıkıntı yaşıyor” dedi.

Pazarcılar ne dedi?

İbrahim Ersalan
“Terminal vatandaşların alışılmış yeri olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Zaman içerisinde bu belirsizlikten kurtulursak bizim için daha iyi olur. Çünkü bizim mevsimlik müşterilerimiz var. Bazı müşterilerimiz fuar alanına gidip bizi bulamıyor.”

 

 

 

Alaaddin Çolak
“Pazar yerinin festivale kurulması bizim için daha iyi. Vatandaşlar buraya daha rahat geliyor. Buraya ulaşım daha kolay. Çarşı içindeyiz. Ancak sürekli yerimizin değişmezi müşterilerimizin bizi bulmasında da büyük sıkıntı yaratıyor. Ben 30 senelik esnafım.”

 

 

Ganime Gonyalı

“Ben oğluma yardım için buraya geldim. Geçmişte arabamla eşya satıyordum. Artık yaşlandım. İşler battı. Ekonomi iyiydi. Burada yediğim ekmekle 6 çocuk büyüttüm. Terminal fuar alanından daha güzel. Vatandaşlar daha rahat buraya gelebiliyor.”

 

 

Nevval Yağbasan
“Pazarın buraya kurulması bizim için daha avantajlı. Vatandaşlar buraya daha rahat gelebiliyor. Yürüyerek bile gelme şansları var. Ancak fuar alanına sadece arabası olanlar gelebiliyor. Şehir merkezine daha uzak.”

 

Eyüp Bilsin

“Pazar yerinin buraya kurulmasının en büyük avantajı terminal alanı olmasıdır. Köy otobüsleri de burada ve vatandaşlar buraya çok daha rahat gelebiliyor. Yürüyerek bile gelip alışveriş yapanlar var. Bizim tek sıkıntımız kapalı bir pazar yerinin kurulmamasıdır.”  

 

 

Terminal alanına ulaşımın daha kolay olması nedeniyle daha çok müşteri gelmesi pazarcıların yüzünü güldürdü