En Üst

24 Temmuz 2017

Haber Üst

Pasaportuna el konuldu

Pasaportuna el konuldu
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Nadire KRAŞLIOĞLU

Mağusa’da 25 Ağustos tarihinde kendisine müdahale etmek isteyen polis çavuşu Hakan Üzüm’ün yüzüne ayakları ile vurduğu gerekçesi ile tutuklanan üniversite öğrencisi Mohammed Saido Diallo dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. “Polisi darp, sarhoşluk, uygunsuz hal ve davranış” suçlarından yargıç karşısına çıkarılan Diallo, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Polisin soruşturması tamamlandı
Konu ile ilgili soruşturma başlatan polis memuru Emin Özbilen mahkemedeki ifadesinde zanlının 25 Ağustos tarihinde saat 02.30 sıralarında DAÜ’de umumi bir yer olan yolda 192 promil alkol tesiri altındayken bağırıp rahatsızlık yarattığı esnada suçüstü tespit edildiğini açıkladı. Polisin olaya müdahale ederek Diallo’nun polis arabasına bindirilmek istendiği esnada ayakları ile polis çavuşu Hakan Üzüm’ün yüzüne vurarak darp suçunu işlediğini belirten Özbilen, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek Diallo’nun teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlı Mohammed Saido Diallo’nun KKTC dışına çıkışını yasaklayarak, pasaport ve seyahat belgelerine el konulmasına karar verdi. Diallo, haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesi şartıyla serbest bırakıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App