Paketçi hırsızlıktan tutuklandı

22
Paketçi hırsızlıktan tutuklandı

Sipariş edilen sandviçi teslim etmek üzere önceki gün Tarım Dairesi’ne giden paket servisçi zanlı Cem Derviş Doğu, dairede görevli bir bayan memura ait para cüzdanını, kimlik kartlarını, sürüş ehliyetini ve 800 TL nakit parasını çaldığı gerekçesi ile gözaltına alındı.
Hırsızlık olayına ilişkin başlatılan polis soruşturmasında, zanlının tasarrufunda bayan memura ait para cüzdanı, sürüş ehliyeti, kimlik kartlarının yanı sıra bin 676 TL nakit para bulunarak kanıt olarak alındı.
Genç zanlı Cem Derviş Doğu, “Hırsızlık” suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.

Benzer olaylarla bağlantısı araştırılacak
Zanlı hakkındaki soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Cem Derviş Doğu’nun 22 Temmuz 2013 günü Lefkoşa’da Tarım ve Araştırma Dairesi’ne sipariş vermek için gittiği sırada, masa üzerinde bulunan bir bayan memura ait açık çantadan cüzdanı çaldığını söyledi. Polis memuru cüzdanda kimlik kartlarını, sürüş ehliyetini ve 800 TL nakit para bulunduğunu kaydetti.
Bayan memurun şikayeti üzerine zanlı Cem Derviş Doğu’nun aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, zanlının tasarrufunda, söz konusu bayan memura ait para cüzdanının, kimlik kartlarının, sürüş ehliyetinin yanı sıra bin 676 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.
Polis, başka dairelerden de benzer şikayetler aldıklarını ve zanlının diğer dairelerde meydana gelen hırsızlık olayları ile bağlantısının araştırıldığını söyledi.

3 gün poliste tutuklu kalacak
Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın henüz devam ettiğini kaydeden polis, bu maksatla 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.