En Üst

23 Temmuz 2017

Haber Üst

Özkardaş: Halkın sağlığıyla oynuyorlar

Özkardaş:  Halkın sağlığıyla oynuyorlar
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Kontrolsüz artan nüfusun, kaçak iş gücünün, çevre kirliliğinin, denetimsiz gıda tüketiminin hastalıklara neden olduğunu, bu nedenle devlet hastanelerine talebin yoğunlaştığını savunan Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, hükümeti “kurultay istihdamları için para harcarken sağlık söz konusu olunca ‘para yok’ demekle” suçladı.Özkardaş yazılı açıklamasında, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası’nın (Tıp-İş) grev uyarısına sendika olarak destek verdiklerini belirtti.

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, hastanelerde altyapı, araç gereç, cihaz ve tıbbi malzeme eksikliği olduğunu iddia ederek devlet hastanelerinde yeterli doktor, hemşire, ebe ve sağlık personeli olmadığını ileri sürdü, “Bu durum, sağlıksız yaşamı kaçınılmaz kılıyor” dedi.

Hükümeti sağlık hizmeti konusundaki uyarılara kulak tıkamakla suçlayan Mehmet Özkardaş, “ebe ve hemşire kadrolarının artacağını söyleyenlerin bugün suskun olduğunu, kurdele kesilip hizmete açılan sağlık merkezlerinin doktor eksikliği nedeniyle hizmet veremediğini” kaydetti.

Özkardaş, “Sağlıkta yaşanması muhtemel kaosun sorumlusunun, halkın sağlığı ile oynayanların hükümet olacağının bilinmesini istiyoruz” ifadesine de yer verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App