Özkardaş: Halkımızın beklentileri üzerinde durulmalıdır

0
Özkardaş: Halkımızın beklentileri üzerinde durulmalıdır

Sendika Genel Başkanı Mehmet Özkardaş hükümet kurma çalışmaları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bize göre hükümet bir bütündür ve hiçbir bakanlık hükümetten bağımsız tek başına hareket edemez, ederse de o hükümet sürdürülemez. Bu nedenle, hükümet kurma çalışmalarında, bakanlık ve kurumların paylaşımındaki çıkara dayalı pazarlıklar yerine; halkımızın beklentileri ve onurlu ilkeler üzerinde durulmalıdır” dedi.

Yeni hükümet kurulmadığı için, seçim yasaklarının devam ettiğine işaret eden Özkardaş, bu nedenle de birçok terfi, tayin, atama ve işlemlerinin yapılamadığına dikkat çekti.

İlk kez seçilen milletvekillerinin çokluğuna işaret eden Özkardaş, “Burada önemli olan halkımızın beklentilerine cevap verebilecek, değişim ve açılımları yapabilecek ortak bir hükümet programında anlaşılabilmek ve halkın desteği ile bunları yerine getirebilme duruşunu sergileyebilmektir” ifadelerine yer verdi.

Özkardaş, “Hal böyleyken bile; hala koltuk ve bakanlık hesabı yapanlar belli ki; 28 Temmuz seçimlerinde halkın mesajını tam olarak alamamışlar” dedi.

Mehmet Özkardaş kurulacak hükümetten şeffaflık, şaibeli uygulamaları soruşturması, nerden buldun yasasını çıkartması, dokunulmazlığı sınırlandırması, Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nı değiştirerek tek seçim bölgesini getirmesi ve Bankalar ve Faiz Yasası’nı değiştirmesini beklediklerini kaydetti.