Özgürgün: DP-UG’den daha aşağı kalmayız

0
19
Özgürgün: DP-UG’den daha aşağı kalmayız

UBP DP-UG’YE DAHA YAKIN: Partisinin DP-UG ile bir koalisyona daha yakın olduğunu ifade eden Özgürgün, “Ülkeyi hükümetsiz bırakacak halimiz yok. Önümüzde tek olasılık kalmıştır, o da UBP-DP-UG-TDP modelidir” dedi. Özgürgün, DP ile oturup ciddiyetle görüşeceklerini çünkü ülke adına başka alternatifin olmadığını söyledi 

Bertuğ TOPAL
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Adayı Hüseyin Özgürgün, olası bir Cumhuriyetçi Türk Partisi-Ulusal Birlik Partisi koalisyon görüşmelerinde UBP’nin DP’den daha aşağı bir öneriyi kabul etmeyeceğini açıkladı. Özgürgün Gazetemize yaptığı açıklamada önceki akşam gerçekleşen CTP Parti Meclisi toplantısında CTP’nin kendileriyle görüşme kararı üretmesini beklediklerini ancak CTP’nin bu kararı bile alamadığını söyledi.

“UBP kolay lokma değil”
Hüseyin Özgürgün, olası bir CTP-UBP koalisyon görüşmelerinde kimsenin UBP’nin DP’den daha aşağı kalacağını zannetmemesi gerektiğini söyleyerek “Biz seçim sonucunda ikinci parti çıktık kimse bizden DP’den daha aşağı önerileri kabul etmemizi beklemesin” şeklinde konuştu.
“CTP ile umudum yok”
CTP ile bundan önceki süreçte iki kez görüştüklerini ve CTP’nin önerilerine olumlu yanıt verdiklerini belirten Özgürgün, önceki akşamki görüşmeden kendileriyle görüşme kararı çıkmasını beklediklerini kaydetti. CTP Parti Meclisi’nin böyle bir kararı bile çıkaramadığını bu yüzden CTP ile bir görüşme ve ilerisinde bir koalisyon için umudunun olmadığını ifade etti.

“Tek alternatif UBP-DP-TDP”
Özgürgün, CTP-DP görüşmesinin olumsuz sonuçlanmasıyla tek olasılığın UBP-DP-TDP koalisyonu gibi göründüğünü söyledi. Bu durum neticesinde oturup ciddi ciddi DP ve TDP ile görüşeceklerini ve ülkeyi hükümetsiz bırakmayacaklarını ifade etti.