En Üst

16 Ağustos 2017

Özgökçen kardeşler 4 gün daha tutuklu kalacak

Özgökçen kardeşler 4 gün daha tutuklu kalacak
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

3 MOTOSİKLET DAHA BULUNDU: Değirmenlik’te Derviş Çiko ve Ogün Özgökçen isimli iki kişinin evinin bahçesinde yapılan aramada ele geçirilen kayıtsız motor ve araçlarla ilgili başlatılan soruşturma alınan her ifadenin ardından genişletiliyor. Polis, gümrüğü ödenmemiş 3 motosiklet daha ele geçirdi

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine geçen gün düzenlenen operasyonda ele geçirilen gümrüksüz, 2 adet Mercedes marka araç ile ilgili başlatılan soruşturmada polis, dün gümrüksüz mal olduğundan şüphelenilen 3 adet motosiklet daha ele geçirdi.

Motosikleti komşusuna sattı
“Gümrüksüz mal tasarrufu” suçundan poliste tutuklu bulunan zanlı Mustafa Özgökçen’in evinde önceki gün polis tarafından yapılan aramada, 3 adet 50 CC motosiklet, evinin yakınlarında 1 adet Honda marka motosiklet, evinin içerisinde de konu Honda marka motosiklete ait bazı parçalar bulunarak kanıt olarak alındı.
Söz konusu 4 motosiklet ile ilgili yürütülen soruşturmada, zanlı Mustafa Özgökçen’in evinin yakınlarında tespit edilen Honda marka motosikletin kardeşi, zanlı Ogün Özgökçen tarafından komşusuna satıldığı öğrenildi.
Zanlı Mustafa Özgökçen’in bu konu ile ilgili polise sözlü beyanda bulunduğu ancak yazılı ifade vermediği belirtildi.
Motosikletlerin tamamının gümrüksüz olduğundan şüphe eden polis, söz konusu 4 motosikletle ilgili araştırma başlattı.

Görgü tanığı ifade verdi
İsmi açıklanmayan bir vatandaşın önceki gün polise giderek, “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçundan poliste tutuklu bulunan zanlı Ogün Özgökçen aleyhinde ifade verdiği öğrenildi.
Polisten edinilen bilgiye göre, söz konusu vatandaş, zanlı Ogün Özgökçen’in kendisine iş yaptığını ve Mustafa Özgökçen’in evine gidip, ışığı yanmayan ve üzerinde plakası olmayan bir motosiklet bıraktığını beyan etti.
Zanlı Mustafa Özgökçen ise bu konu ile ilgili polise verdiği ilk sözlü ifadede, söz konusu o eve gitmediğini belirtirken ikinci sözlü ifadesinde gittiğini beyan etti.

Ogün Özgökçen suçunu kabul etti
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine geçen gün düzenlenen operasyonda ele geçirilen gümrüksüz, 2 adet Mercedes marka araç ile ilgili gözaltına alınan zanlı Ogün Özgökçen’in polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiği belirtildi.
Polisten edinilen bilgiye göre, zanlı Ogün Özgökçen, ele geçirilen Mercedes marka araçlardan birini İngiltere’den Güney Kıbrıs’a yasal şekilde, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye gayri yasal yollardan geçirerek zanlı Derviş Çiko’ya teslim ettiğini söyledi.

Soruşturma sürüyor
Zanlılar Ogün Özgökçen ve Mustafa Özgökçen, ek tutukluluk talebi ile dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirildi.
Yargıç karşısına çıkarılan zanlılar hakkında mahkeme, 4 gün daha tutukluluk emri verdi.

Çiko tekerlekli sandalye ile getirildi
2008 yılında meydana gelen trafik kazası sonucu kısmen felç olan zanlı Derviş Çiko ise tekerlekli sandalye ile dün ilk kez mahkemeye getirildi ancak yargıç huzuruna çıkarılmadı.
Zanlı Derviş Çiko’nun salı günü yargıç önüne çıkarılacağı bildirildi.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt