Özerden: Süper Ligi kovalayacağız

0
15
Özerden: Süper Ligi kovalayacağız

Coşkun KUTAY

2012-2013 futbol sezonunda Süper Lig’e yükselme yarışını son anda kıl payı kaçıran Girne bölgesi 1. Lig takımlarından Düzkaya, 2013-14 futbol sezonuna iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

“İki final maçını da kaybettik”
Teknik direktör Kayhan Özerden nezaretinde, antrenör Hüseyin İlseven’in yaptırdığı antrenman sonrasında, yeni sezon Düzkaya’sı ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan Kayhan Özerden konuşmasının başında, geçen sezon sonunda yaşanan hüsrana değindi. “Geçen sezon, Süper Lig’e yükselme şansını iki kere yakaladık ve dolayısıyla iki final maçı oynadık. Ancak, sahamızda oynadığımız maçta Ozanköy’e, play-off karşılaşmalarında ise Mor Menekşe’ye yenildik ve uzun süre kendimize gelemedik” dedi.

“Futbolun en önemli unsuru kulüplerdir”
Konuşmasının devamında, ülke futbolunun halen içinde bulunduğu duruma kısaca değinen Kayhan Özerden, kulüplerin önemini ön plana çıkartan konuşmasında şu hususları dile getirdi: “Bana göre ülke futbolunda en önemli unsur kulüplerdir. Bu nedenle kulüpler, futbolun sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde oynanmaya devam edilebilmesi için, sağlam temeller üzerine oturtulmalıdır. Aksi halde; ne hakemler maç yönetecek müsabaka, ne antrenörler çalıştırabilecekleri bir takım ve ne de futbolcular formasını giyip, paralarını alabilecekleri bir kulüp bulamaz.”

“Kulüplerin durumu kötüye gitmektedir”
Ülke kulüplerinin içinde bulunduğu maddi ve manevi ortamın hiç de iç açıcı olmadığını söyleyen Özerden, “Bu durum her geçen gün daha da kötüye gitmekte. Bunun sonucunda bazı büyük kulüplerimiz yeni sezona feda sloganı ile girmekte. Diğer bazı kulüplerimizin hazin durumu da, gündeme gelen genel kurullarda apaçık ortaya çıkmakta” ifadelerini kullandı.

“Kulüp yapıları yeniden organize edilmelidir”
Futbolumuzun marka değeri kazanabilmesi için, öncelikle lokomotif görevi gören kulüp mevcut yapılarının, yeniden organize edilmesi gerektiğini kaydeden Özerden, “Daha sonra da, futbolumuzun birbirlerine bağlı diğer unsurları olan, futbolcu, antrenör ve hakemlerin hak ve hukukları, ortaya çıkan sağlıklı yapı içerisinde gündeme gelmelidir” dedi.

“Kadro 15 futbolcudan oluşuyor”
Düzkaya olarak, tüm bu mevcut olumsuz şartlar altında 2013-14 futbol sezonunu açtıklarını ifade eden Özerden, “19 Temmuz tarihi itibariyle de çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Geçen sezonda kiralık olarak oynayan Aksel, Ercan, Erdoğan, Başak ve Davut gibi, tekrardan birlikte çalışmak istediğimiz kaliteli futbolcuları kadromuza dahil edemedik. Onların yerine, yine kiralık olarak Mehmet Çil, Bekir Yıldız, Halil Astsubay ve Ercan Oyal gibi değerleri kadromuza kattık. Ayrıca, kiraya verdiğimiz Serkan Kurşun’un yanı sıra, geçen yıl Düzkaya’da oynayan diğer futbolcularımızla da anlaşma sağladık. Şu anda 15 futbolcudan oluşan kadromuza, gençlerden 3-4 takviye yaptık ve haftada 6 gün olarak belirlenmiş çalışmalarımıza başladık” ifadelerini kullandı.

“Zirve mücadelesi yapacağız”
Teknik direktör Kayhan Özerden, “Çalışmalar sonrasında eksikliği belirlenen bölgelere, kiralık transfer döneminde 1-2 futbolcu alabilirsek, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, zirve mücadelesi yapacak ve Süper Ligi kovalayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.