Özçelik: İç transfere odaklandık

14 Temmuz 2013 Pazar | 14:03
Özçelik: İç transfere odaklandık
Kıbrıs Town Houses

Salonda yaptıkları çalışmalarla yeni sezon hazırlıklarına başlayan M. Türk Gücü 2 Ağustos’ta sahaya inerek resmen sezonu açacak

Sarı-yeşililer iç transferde Kaymaklı’nın istediği yıldız oyuncuları Uğur ile yeniden görüşecek. MTG dış transferde ise İbrahim Faye’nin transferini bitirmek istiyor

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’in köklü kulüplerinden M. Türk Gücü, 2013-2014 sezonu hazırlıkları resmen başlamadan önceliği iç transferlere verdi. Sarı-yeşilli ekipte dün futbolcular ile yönetim arasında görüşmeler gerçekleşti. Takımda forma giyen oyuncuların büyük çoğunluğu ile anlaşma sağlayan MTG’de Uğur konusunda pürüzlerin olduğu ifade edildi.
Uzun süredir K. Kaymaklı’nın transfer listesinde olan yıldız oyuncu Uğur ile yapılan görüşmelerde tıkanma yaşanırken, yönetim, teknik heyet ve Uğur görüşmesinin ilerleyen günlerde bir kez daha gerçekleşmesi bekleniyor.
Yabancı oyunculardan Conteh’in de takımda kalması beklenirken, diğer yabancı kontenjanının teknik heyetin raporuna göre şekilleneceği belirtildi.

Özçelik: Uğur için bize yapılan bir teklif yok

M. Türk Gücü 2. Başkanı Tolga Özçelik önceliklerinin iç transferler olduğunu belirtti. Futbolcularla yaptıkları toplantıların verimli geçtiğini açıklayan Özçelik “Futbolcularımızın büyük çoğunluğu ile anlaştık. Bu sezon yine birlikte olacağız ve M. Türk Gücü’nü iyi yerlere taşıyacağız” dedi.
Tolga Özçelik açıklamalarına şöyle devam etti: “İç transferi bitirdikten sonra dış transferlere odaklanacağız. Ancak başarılı oyuncumuz Uğur konusunda pürüzler var. Uğur’un adı K.Kaymaklı ile geçiyor. Ancak Uğur için bize gelen teklif yok. Gelse bile biz Uğur’dan memnunuz. Satılacak veya kiralanacak oyuncular henüz belirlenmedi. Teknik heyetin raporu doğrultusunda satılacak veya kiralanacak olan isimler ortaya çıkacak.”

İbrahim Faye sesleri

M. Tük Gücü dış transferde ise Serdarlı’nın tecrübeli defans oyuncusu İbrahim Faye’yi takibe aldı. Defansına güçlendirmek isteyen sarı-yeşilliler, İ.Faye ile anlaşmaya varırken Serdarlı’yı beklemeye geçti. Serdarlı’da yapılacak olan genel kurul sonrasında yeni yönetimin oluşması ile iki takım ararsındaki görüşmelerin başlaması bekleniyor.
G. Birliği’nden Yusuf Beyazi ve Görkem ile de ilgilenen M. Türk Gücü, bu transferleri de sonuçlandırmak için girişimlerini artırdı.

Görev dağılımı yapılacak

Geçen ay yönetimine takviye yapan M. Türk Gücü yarın gerçekleştirmesi beklenen toplantıda görev bölümü de yapacak. Sezon biti sonrasında mevcut yönetime yapılan takviyeler sonrasında yeni görev bölümü uzun zamandır yapılmamıştı.

Sezon 2 Ağustos’ta açılacak

Takımın teknik sorumlusu Ali Oraloğlu nezaretinde salonda çalışmalarına devam eden M. Türk Gücü’nde sezon 2 Ağustos Cuma günü açılacak. Haftada 4 gün salonda çalışmalarını sürdüren MTG, 2 Ağustos’a kadar hazır olarak güç depolamayı hedefliyor.

 

Fotoğraf: TOLGA ÖZÇELİK