Oyun konsollarına dev yatırım

3 Haziran 2013 Pazartesi | 14:37
Kıbrıs Town Houses

2013 yılının son aylarında piyasaya sürülmesi beklenen, PlayStation 4 ve Xbox One ile birlikte konsol pazarında yaşanan rekabet de zirveye çıkmaya hazırlanıyor.
Official Xbox Magazine'e konuşan Microsoft Oyun Stüdyoları Yardımcı Başkanı Phil Spencer, Microsoft'un Xbox One için hazırlanacak yeni nesil oyunlara en az 1 Milyar Dolar yatırım yapacağını açıkladı.
Microsoft, daha önce ilk yılında kullanıcılarına özel 15 oyun hazırlanacağı kesinleşen Xbox One için bu hamle ile birlikte temel (core) oyunlarının da istenilen başarıya gelmesini sağlamaya çalışıyor gibi görünüyor. Anlaşılan Microsoft, bu yıl yaşanacak rekabette hazırlıksız olmak istemiyor.

Microsoft'un yaptığı bu hamlelere karşılık PlayStation 4 cephesinden karşı hamlenin ise Sony'nin 10 Haziran tarihinde E3 fuarındaki özel etkinliğinden sonra gelmesi bekleniyor. Sene sonunda ürünler piyasaya sürüldüğünde bu rekabetin galibi kim olur orası için şu an bir şey diyemeyiz ancak hiç şüphesiz bundan en karlı çıkanlar yine oyuncular olacaktır.