En Üst

24 Nisan 2017

Otobüs işletmecileri dert küpü

Otobüs işletmecileri dert küpü
Haber İçi Üst

Yaklaşık iki yıldır taşımacılık ücretlerinin değişmemesi otobüs işletmecilerini iflasın eşiğine getirdi. Arka arkaya yapılan zamlarla baş edemez hale otobüs işletmecileri sıkıntılarını hükümet yetkililerine anlatmaya hazırlanıyor.
Havadis’e konuşan Kar-İş Başkan Vekili Biray Hamzaoğulları, artık seçim yasaklarının geçtiğini ve sektördeki sıkıntıları anlatmak için hükümet yetkililerinden görüşme talep ettiklerini belirtti. Hamzaoğlulları ayrıca, sektörde yaşanan birçok sıkıntının da devam ettiğini belirtti.

“Daha fazla T izni verilmesin”
Sektörde yaşanan sıkıntıların başında t izinleri olduğuna dikkat çeken Hamzaoğulları “Daha fazla T izni verilmesin” dedi. Hamzaoğulları şu şekilde konuştu:
“Yetkililerden görüşme talep ettik. Eğer görüşme talebimizi kabul ederlerse daha fazla T izni verilmemesini talep edeceğiz. Zaten sektör zorumdadır ve kimse yaptığı işten ekmek parasını çıkaramıyor.”

“Öğrenci taşımacılığında sistem değişmeli”
Otobüs işletmecilerine öğrenci taşımacılığı ücretlerinin ödendiğini söyleyen Hamzaoğulları ancak bu konudaki sistemin değişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Hamzaoğulları şu şekilde konuştu:
“Öğrenci taşımacılığı konusunda sistem değişmelidir. Zaten otobüs işletmecilerinin tek geçim kaynağı öğrenci taşımacılığına bağlıdır. Bu nedenle otobüs işletmecilerine verilen para öğrenci sayısına göre değil otobüs ve minibüs kiralamalarına göre olmalıdır.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King