Osman ve Bünyamin için karar günü

14 Ağustos 2013 Çarşamba | 12:45
Osman ve Bünyamin için karar günü
Kıbrıs Town Houses

Okan KARADEMİR

Yenicami altyapısından beğenilerek denenmek üzere Eskişehir’e giden 1998 doğumlu genç oyuncular Osman Şanverdi ile Bünyamin Ayaz için bugün karar günü.
Eskişehirspor tesislerinde kalan ve yaklaşık iki haftadır Eskişehirspor U16 takımı ile antrenmanlara çıkan iki genç oyuncunun takımda kalıp kalmayacağı belli olacak.
Antrenör Halit Kök nezaretinde bugün son kez yapılacak denemelerin ardından,  iki genç oyuncunun Eskişehirspor altyapısına seçilip seçilmeyeceği açıklanacak.
Antrenmanlarda büyük beğeni kazanan Osman ve Bünyamin’in büyük ihtimalle seçmeleri geçerek takıma katılacakları bekleniyor.

Gençler memnun
Genç oyuncular Osman Şanverdi ve Bünyamin Ayaz yaptıkları açıklamada, Eskişehir’de olmaktan mutlu olduklarını ve orada profesyonel şartlarda futbol oynamak istediklerini söylediler.
Kıbrıs’taki futbol ortamı ile orada ki futbol ortamının çok farklı olduğunu dile getiren genç oyuncular: “Futbol oynadığımızı esas burada anladık. Profesyonel bir ortam var. Hocalarımız çok sıcakkanlı ve bizimle yakından ilgileniyorlar. Seçileceğimize inanıyoruz ve günün birinde iyi birer profesyonel futbolcu olmak istiyoruz” açıklamasında bulundular.