Ortaköy’den tarihi imza

0
16
Ortaköy’den tarihi imza

İMZALAR DÜN ATILDI: Ortaköy Spor Kulübü, ülkemizin en işlek caddesi üzerinde bulunan ve ev sahibi olduğu futbol maçlarını oynadığı sahasının yenilenmesi ile ilgili anlaşmayı Tüfekçi Limited ile yaptı ve kulüp başkanı Mengü Kont ile firma direktörü Hüseyin Tüfekçi dün Futbol Federasyonu’nda sözleşmeye imza attı

SENTETİK ÇİM OLACAK: Ortaköy Levent Soykurt Futbol Sahası, Balıkesir Sahası kalitesinde sentetik zemine kavuşturulacak ve tribün inşası yanında, kulüp lokali, sportif ve sosyal amaçlı tesisleri bünyesinde barındıracak. Ortaköy’ün çehresini değiştirecek yeni sahanın 1 yıl içinde hizmete girmesi bekleniyor

Futbolda bu sezon İkinci Lig’de mücadele edecek olan başkent ekiplerinden Ortaköy tarihi bir sözleşmeye imza attı dün Futbol Federasyonu’nda. Ortaköy Spor Kulübü Başkanı Mengü Kont ve yönetim kurulunun bir süreden beridir sürdürdüğü çalışmalar çerçevesinde futbol sahası yeniden inşa ediliyor.
Havadis olarak bir süreden beridir kamuoyuna duyurduğumuz söz konusu proje hakkında Tüfekçi Limited ile anlaşılarak sözleşme imzalandı.
Ortaköy’ün futbolda ev sahibi olduğu maçlarını oynadığı ve antrenmanlarını yaptığı ülkemizin en güziden bölgesinde bulunan sahasında yapılacak yenileme çalışmaları sonunda bölgenin de çehresi değişmiş olacak.
Mevcut tribünlerin yıkılacağı sahada, Lemar anayolu tarafına yapılacak binada sosyal tesisler ve kar amaçlı işletmeler yer alacak. Tribünlerin altının da kullanım amaçlı değerlendireceği projenin 1 yıl içinde tamamlanması bekleniyor.  Kulüp lokali, sosyal ve sportif tesisler yanında Balıkesir sahası kalitesinde yapılacak sentetik zeminli çim saha Tüfekçi Limited ülke sporuna önemli bir tesis daha kazandırmış olacak.
Sahanın Tüfekçi Limited’e verilmesi ile ilgili sözleşmeye dün direktör Hüseyin Tüfekçi ve kulüp başkanı Mengü Kont imza attı.