Ortaköy’de model Balıkesir Sahası

26
Ortaköy’de model Balıkesir Sahası

500 KİŞİLİK TRİBÜN: Bir spor tesisinde ne olması gerekiyorsa neredeyse hepsini barındıracak olan Ortaköy’ün yeni tesislerinde 500 taraftarın konuk edilebileceği tribünde olacak

Başkent ekiplerimizden Ortaköy’ün tadilata girecek olan Levent Soykut Stadı için model Balıkesir Sahası olacak. Suni çimi ve 400 metrelik yürüyüş parkuru ile Balıkesir sahasını anımsatacak olan yeni tesis, maksimum 2 yıl içinde Ortaköy Spor Kulübü’ne teslim edilecek. 25 metre uzunluğunda olmak üzere 250’şer kişilik iki tribün yapılacak olan tesisler de toplam 500 taraftar konuk edilebilecek. Tribün altında soyunma odası, duş, kantin vs gibi bölümler de yer alacak. Tesislerde 150mx150m olmak üzere iki katlı toplamda 300 metre karelik kulüp binası da inşa edilecek. Ayrıca kale arkasında 6 metre yüksekliğinde olacak olan ter örgüler, tribünlerin önünde ise 2 metre yüksekliğinde olacak.

30 yıl sonra her şey kulübe devredilecek

Levent Soykut Stadı’nın inşası için yüklenici firma olacak olan Tüfekçi Limited, anayoldan taraf yaklaşık 5 dönüm araziye kendi inşaatını dizayn edecek. Yapılan anlaşmaya göre yapılacak olan inşaattan kar güdecek olan Tüfekçi Limited, bu inşaatı maksimum 3 yıl içinde tamamlamak zorunda. İnşaatın bitiminden sonra 30 yıl süreyle bu inşaatı kullanacak olan Tüfekçi Limited, bu zaman zarfı sonunda yapılan sözleşme gereği yaptığı her şeyi kulübe devredecek. Tüfekçi Limited’in yapılan anlaşma gereği kar yapacağı bu inşaat 30 yıl sonra Ortaköy Spor Kulübü’nün olacak.