Ortaçgil ve Tezer şarkıları Mağusa’dan yükseldi

14

Gazimağusa Belediyesi tarafından organize edilen 17. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali’nde sahne alan Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer birbirinden güzel ve duygusal şarkıları ile Kıbrıslı hayranlarına muhteşem bir gece geçirdi.

“Benimle Oynar Mısın”, “Sensiz Olmaz”, “Değirmenler”, “Olmalı mı Olmamalı mı”, “Bozburun”, “Bahar Türküsü” gibi eserleriyle tanıdığımız, Türkiye’nin en büyük ozanlardan biri olan Bülent Ortaçgil’in canlı performansı ile Birsen Tezer’in ruhu dinlendiren ipeksi sesi Salamis Antik Tiyatro’yu dolduranlardan hayranlık topladı. 1998 yılında Bülent Ortaçgil’in Light adlı albümünde Ortaçgil’le “Kimseye Anlatmadım” isimli şarkıda düet yapan ikili festival seyircisi için dün akşam da düet yaptı.

Zengin program devam ediyor
Bu yıl 17 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 17. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamında, 4 Temmuz’da “Rojas ve Rodriguez” Flamenko Topluluğu, 9 Temmuz’da Luz Casal, 11 Temmuz’da yerli gruplarımızdan  Erkan Erzurumlu ve Grubu, 15 Temmuz’da Natalie Cole konseri yer alacak.