Önce minareler, sonra cami…

11 Mart 2013 Pazartesi | 10:00
Kıbrıs Town Houses

İki hafta önceki yazımda Dumlupınar için mecazi anlamda caminin minarelerinin göründüğünden bahsetmiştim. Bu maçtan sonra Dumlupınar için artık minareler değil, cami de görünmeye başladı.

Ligin alt sıralarından kurtulma amacı ile mücadele eden Dumlupınar, G. Birliği karşısında maça iyi başladı. 8. dakikada da golü bulmayı başardılar. Golden sonra ise her şey bitmiş gibi oyun disiplininden koparak iki pası üst üste yapamamaya başladı. İlk on dakikadaki saman alevi gibi parlamaları bir anda söndü gitti. Maçın başında kalelerinde gol görmelerine karşın, Gençler Birliği oyuna ağırlığını koydu. Organize ataklarla geldiği Dumlupınar kalesinde ilk devrede iki gol bularak skoru lehine çevirmeyi bildi. Bunlar olurken Dumlupınar oyuncularındaki dağınık oyun devam etti.
İkinci devrede oyunun hakimiyeti tamamen Gençler Birliği’ndeydi. Oyunu genelde orta alanda tutmaya çalışarak skoru korumayı becerdi. Dumlupınar’ın ikinci yarıda beraberlik golü bulma çabaları Gençler Birliği ceza alanı önünde balon gibi sönünce, yenilgi kaçınılmaz oldu. Dumlupınar için artık tehlike çanlarının çaldığı bir gerçek. Çok iyi çalışan bir yönetimleri olduğunu biliyorum.  Dumlupınar oyuncularının maçlarda daha fazla efor sarf ederek bu kötü durumdan kurtulmaları gerektiğine inanıyorum. Aksi halde, sahada gerekli performansı göstermezlerse, bir alt lige düşmeleri kaçınılmaz olur.