En Üst

29 Mart 2017

ODTÜ’de Mezuniyet Heycanı!

ODTÜ’de Mezuniyet Heycanı!
Haber İçi Üst

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusundan yapılan açıklamaya göre, ODTÜ Stadyumu’nda yapılan törende, 172 Kuzey Kıbrıs Kampusu mezunu da diplomalarına kavuşurken, Sosyal Bilimler Programları mezunu Meral Çınar Shikakhwa ile Mühendislik ve Fen Bilimleri Programları mezunu Alican Özkan, program birincileri olarak mezun olmaya hak kazandılar.
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu mezunlarının da yer aldığı, geleneksel kortej yürüyüşü ile başlayan diploma töreni her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Törende, bir konuşma yapan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, ODTÜ’nün Ankara, Erdemli ve Kuzey Kıbrıs Kampuslarından 2.401 lisans, 516 yüksek lisans ve 152 doktora mezunu olmak üzere toplam 3.000 civarında mezun verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“ODTÜ, bu yıl Mart ayında İngiliz Times Higher Education kuruluşu tarafından ilan edilen ‘En Saygın 100 Dünya Üniversitesi’ listesindeki ilk 60 üniversite arasına girmiştir. ‘Dünyanın En Saygın 100 Üniversitesi’ listesine ilk kez geçen yıl giren ODTÜ, bu yıl listedeki yerini yaklaşık 40 basamak yükseltmiştir.

ODTÜ diplomasına hak kazanmak için belki de akranlarınızın birçoğundan çok daha fazla gayret göstermeniz gerekti. Öğrencilerimiz olarak çalışmalarınızı, gelişiminizi ve üniversitemize katkılarınızı kıvançla takip ettik; şimdi de büyük bir mutlulukla ve aynı zamanda büyük beklentilerle sizleri önümüzdeki yaşama uğurluyoruz.”

Konuşmaların adından tüm mezunlar stadyumun çimlerinde kurulu platformaların etrafında buluşarak, diplomalarını hocalarının elinden aldılar. Yaşanan gurur ve coşkuyu aileleri ve hocaları ile paylaşan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu yeni mezunları, güzel görüntülerle törenden ayrıldılar.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King