En Üst

25 Temmuz 2017

Haber Üst

ODTÜ tiyatro topluluğuna ödül

Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

 

uODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü tiyatro topluluğu TiyatrODTÜ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Üniversitelerarası İstanbul Tiyatro Festivali’nde ödül kazandı

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen Üniversitelerarası İstanbul Tiyatro Festivali’nde En İyi Yardımcı Oyuncu (Dram) Ödülü’nü “Öldün!.. Duydun Mu?…” isimli oyunla TiyatrODTÜ oyuncularından İsmail Barış Cengiz kazanırken, Uğur Tunca ise aynı oyunla En İyi Erkek Oyuncu (Dram) kategorisinde ilk beşte yer aldı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 53 üniversitenin katıldığı yarışmada, üniversitelerin tiyatro ve drama toplulukları ve sahne sanatları bölümleri yarıştılar.
Yarım asrı aşkın ODTÜ kalitesiyle KKTC’de 8. akademik yılını sürdüren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, öğrencilerinin eğitimleri dışında sosyal ve kültürel gelişmelerine de verdiği önem doğrultusunda öğrenci topluluklarının faaliyetlerine destek oluyor. Müzik topluluğundan politik düşünce topluluğuna, genç girişimciler topluluğundan sinema topluluğuna kadar pek çok alanda 40’a yakın öğrenci topluluğunun bulunduğu ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde öğrenciler, üyesi bulundukları topluluklarına ayrılan bütçeler doğrultusunda etkinlikler düzenliyorlar.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App