En Üst

29 Nisan 2017

O çantanın sırrı çözüldü

Haber İçi Üst

Winfrey, ünlü şarkıcı Tina Turner'ın düğününe gittiği İsviçre'de bir mağazada bir çantaya bakmak istediğini ve tezgahtarın kendisine "O çantayı almaya sizin paranız yetmez" dediğini katıldığı bir TV programında anlatmıştı. Oprah Winfrey, çantanın markasını ve mağazanın adını vermedi ama İsviçre basını bu sırrı da çözdü.

İsviçre'de yayınlanan Blick gazetesine göre ünlü TV'cinin bakmak istediği, Tom Ford tasarımı bir timsah derisi çantaydı. Olay da Zürih'in lüks alışveriş merkezi Bahnhofstrasse'de bulunan Trois Pommes adlı mağazada meydana geldi.

Mağazanın yöneticisi Trudie Goetz gazeteye yaptığı açıklamada ortada bir yanlış anlama olduğunu söyleyerek "Bunun ırkçılıkla bir ilgisi yok. Ben herkes için buradayım ve müşteri de bizim için kraldır" dedi.

Reuters'ın haberine göre söz konusu çanta Tom Ford tasarımı ve modeli de Jennifer olarak biliniyor.

Bu modele ünlü oyuncu Jennifer Aniston'a ithafen bu isim verildi.

24 bin 460 sterlin (yaklaşık 74 bin TL) değerinde olan çalınma tehlikesine karşı kilitli bir kabinde satışa sunulan çantaya bakmak istediğini söyleyen Oprah, başına gelen olayı şöyle anlattı: “Zürih’te tek başıma alışverişe çıktım, ismini burada açıklamayacağım bir mağazaya girdim. Bir kadına ‘Affedersiniz, şu çantayı görebilir miyim’ dedim. O ise ‘Hayır. O çanta senin için çok pahalı’ diye cevap verdi.”

IRKÇILIK HÂLÂ PROBLEM

“Tekrar bakmak istediğimde kadın ‘Hayır hayır onu görmek istemezsiniz. Paranız o çantaya yetmeyecek’ deyip daha ucuz çantaları gösterdi. Üçüncü kez sordum, yine reddetti. Herhangi bir münakaşaya girmeden mağazadan ayrıldım. Yaşadığım bu deneyim ırkçılığın hâlâ bir problem olduğunu kanıtladı.”

MAĞAZAYI SATIN ALACAKTIM AMA…

Winfrey, bir ara mağazadaki her şeyi satın almayı düşündüğünü, ancak mağaza görevlisinin prim kazanacağından bundan vazgeçtiğini söyledi. Mağaza yetkilileri yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek Oprah Winfrey’den özür diledi.

Stedman Graham’la evli olan Winfrey’in yıllık geliri 77 milyon dolar. Winfrey,  3 milyar dolar servetiyle Forbes dergisine göre en zengin 5’inci siyah.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King