En Üst

30 Nisan 2017

O ameliyatlar için önemli uyarı

Haber İçi Üst

TOD Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaynak, yaptığı yazılı açıklamada, katarakt ameliyatları ile ilgili yazılı ve görsel medyada yer alan kampanyalara tepki gösterdi.

FARK ÜCRETİ İSTENİRSE ÖDEMEYİN BAŞVURUN

Kaynak, "Muayene ve ameliyat ücreti almadan katarakt tedavisi yapacağı taahhüdünde bulunan kuruluşlar, farklı isimler altında ek ücretler talep edebiliyor. Böyle bir durumda bu kuruluşlara başvurduğunuzda sizden istenen fark ücretini ödemeyi reddedin ve elinizdeki belgelerle resmi kurumlara ve bize başvuruda bulunun" ifadelerine yer verdi.

KATARAKT İSTİSMARA AÇIK BİR HASTALIK

Kataraktın sık görülen bir göz rahatsızlığı olması nedeniyle "istismara" son derece açık bir hastalık olduğunu belirten Kaynak, şunları kaydetti:

"Ülkemizde katarakt ameliyatlarının, ne reklama ne de kampanyaya ihtiyacı var. Ülkemizde 68'i üniversite hastanesi, 28'i eğitim hastanesi olmak üzere çok sayıda kamu hastanesinde ve geniş bir özel kurum yelpazesinde bu işlem yüzlerce göz hekimimiz tarafından en yüksek kalitede ve başarıyla yaygın olarak yapılmaktadır.

Ülkemizde gerçekleştirilen katarakt ameliyatı sayısı bazı özel sağlık kuruluşlarınca ifade edildiği gibi milyonlarca değil, 400 bin civarındadır. 2012 yılında gerçekleştirilen bu ameliyat sayısı, giderek zenginleşen ve ortalama yaşamın uzadığı bir ülkede nüfusla karşılaştırdığımız zaman yüksek değildir. Çünkü katarakt, ileri yaşların hastalığı olarak öne çıkmaktadır.

Dernek olarak, hastalarımızı, dürüst çalışan hekim ve kurumlarımızı korumak amacıyla, tüm bu faaliyetlerin idari ve hukuksal yönden kovuşturulması
için resmi makamlara ve yargıya müracaatlarımız yapılmış olup bu yöndeki
çalışmalarımız devam ediyor."

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King