Numan: Küçük’ün istifasını bekliyoruz

31 Temmuz 2013 Çarşamba | 09:39
Numan: Küçük’ün istifasını bekliyoruz
Kıbrıs Town Houses

NUMAN: KARAR KÜÇÜK’ÜN: Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Necdet Numan, UBP’de olağanüstü kurultaya gidilebilmesi için parti başkanı İrsen Küçük’ün istifa etmesi gerektiğini söyledi. Numan “Eğer genel başkan istifa ederse olağanüstü kurultaya gidilir. Bu konuda karar parti başkanının” dedi

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nde dün art arda toplantılar yapıldı. Yetkili organların çağrıldığı toplantılarda seçim sonuçları ve olası bir koalisyon durumu değerlendirildi.
UBP Genel Yönetim Kurulu toplantısının ardından Havadis’e açıklama yapan UBP Genel Sekreteri Necdet Numan, toplantıda seçim sonuçları ve olası bir koalisyon durumunun tartışıldığını ve tartışılmaya da devam edeceğini söyledi.
Havadis Gazetesi muhabirinin “UBP’de olağanüstü kurultay olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Numan, “Eğer genel başkan istifa ederse olağanüstü kurultay yapılacak. Eğer genel başkan istifa etmezse o süreç başlamaz” şeklinde konuştu.
Numan, ayrıca koalisyon konusunda bir karar almak için çok erken olduğunu belirterek, “Bütün siyasi partilerin görüşlerine açığız” dedi.

“Hak etmediğimiz bir netice aldık”
UBP’nin seçimden hak etmediği bir netice aldığını söyleyen Numan bununu sebebinin uzun süren kurultay süreci nedeniyle halka kendilerini anlatamamaktan kaynaklandığını kaydetti. Numan şu ifadeleri kullandı:
Biz parti olarak beklentimizin altında oy aldık. Bunun nedenlerini tartışıyoruz. Yine halkın kararına saygılıyız. Öyle uygun görüldü. Ne kadar görev verildiyse ne kadar gücümüz varsa o gücümüzü de kullanacağız. Parlamentoda da parti içinde de kullanacağız. Toparlanacağız. Hak etmediğimiz bir netice aldık. Kendimiz anlatamadık. Herhalde uzun bir süre kurultay devam ettiği için bu nedenle kendimizi anlatamadık. Ancak süratle toparlanacağız.