Ne kadar risk, o kadar kazanç

0

Hafta içi Federasyon Kupası’nda yarı final biletini kapan Yenicami, ligde zor da olsa Hamitköy’ü mağlup ederek iddiasını son 5 haftaya taşıdı.
Kupa yorgunluğu bir tarafa Uganda Milli Takımı için ülkesine giden Massa’nın yokluğunu derinden hisseden Yenicami, rakibi karşısında pozisyon üretmekte zorluk çekti.
Gol umudunun Ünal’a bırakıldığı hücum yükünü ise Çıdamlı ve Murat Gertik’in çekmesini planlayan siyah beyazlılarda bu üçlü sürekli yer değiştirerek rakip savunmanın dengesini bozmaya çalıştı. Ancak tahtadaki plan sahaya yansımayınca rakip değil Yenicami’nin dengeleri bozuldu ki Çıdamlı kazanılan penaltıyı biraz da aşırı isteğine bağlı yorgunluğundan dışarı attı.
Yenicami maçın kontrolünü tutma adına topa daha fazla sahip olan taraftı fakat bu efektif yönde
üretkenliğe yansımayınca bal yapmaz arı gibi top orta sahaya sıkışıp kaldı.  Her geçen dakika da rakibe cesaret verip direncini artırdı.
İkinci yarıda Behiç ve Evren’in oyuna alınması topu hızını artırsa da Jospeh’in sorumluluk alıp çıktığı son çeyrekte baskısını artıran Yenicami, biraz geç kalsa da cesaretin karşılığını almasını bildi. Joseph’in şekillendirdiği atakta rakip savunmanın hatasından Çıdamlı ile öne geçip ardından oyun disiplininden kopan Hamitköy’ü H. Sadıklar ile cezalandırdı.
Yenicami pek de iyi oynamadığı bir maçta üç puan alarak iki kulvarda iddiasını sürdürdü, ancak bunun devamlılığının gelmesi için kazanmak adına bazı riskleri alıp Joseph gibi farklılık yaratacak oyuncuları daha etkin kılması gerekiyor.
Hamitköy elinden gelenin en iyisini yapıp en azından bir puan için sarıldığı Yenicami karşısında son 7 dakikada teslim oldu. Rakibini iyi etüt ederek gerekli tedbirleri alan kırmızı siyahlıların tek eksiği final pasını yapacak Erkan’ın pozisyonlara uzak kalması son vuruşu yapacak Cemre ve ikinci yarıda oyuna alınan Kenneth’in forumsuz olmasıydı. Kadro farkına rağmen rakibiyle başa baş mücadele veren Hamitköy maçın kopma anlarını iyi değerlendirmiş olsa bu maçta üç puanla ayrılması hiçtendi.
Karşılaşmanın orta hakemi Savaş Tilki, Yenicami’nin kazandığı penaltıda doğru kararı vermesine karşın
İkinci sarı kartı görmek için neredeyse çabalayan Okan’ı iki kez affederek başarılı yönetimine gölge düşürdü.