En Üst

27 Nisan 2017

Nadir’in Türkiye’ye İadesine Son Bir Adım

Nadir’in Türkiye’ye İadesine Son Bir Adım
Haber İçi Üst

Nadir’in geçen ay yaptığı Türkiye’ye transfer başvurusu İngiltere tarafından, bir milyon sterlinlik (3 milyon TL) mahkeme masraflarının 150 bin sterlinini (450 bin TL) ödemesi gerektiği iddiasıyla reddedilmişti. Mahkeme ayrıca Nadir’in İngiliz vatandaşı olduğunu ve cezasını Türkiye’de çekmesi durumunda erken salıverilip Londra’ya geri dönebileceğini dile getirmişti.

Bu kararın üzerine daha önce tüm maddi kaynaklarının tükendiğini iddia eden Nadir 150 bin sterlinlik faturayı ödedi ve İngiliz vatandaşlığından çıkmak üzere girişimlerde bulundu.

Kalp hastalığı nedeniyle Londra’nın güneyindeki Belmarsh Hapishanesi’nin hastane kanadında tutulan Asil Nadir’in yakın çevresi, işadamının bir an önce Türkiye’ye 97 yaşındaki annesi Safiye’nin yanına dönmeyi arzuladığını çünkü kadının çok hasta olduğunu söyledi.

İngiltere Adalet Bakanı Chris Grayling’in Nadir’in Türkiye’ye transferine onay vermemesi Türkiye yasaları gereği bazı özel suçlardan uzun süreli ceza almış kişilerin cezalarında altı yıla kadar indirime gidilebilmesine bağlanıyor.

1980’li yıllarda şu an iktidarda olan İngiltere Muhafazakar Partisi’nin önde gelen bağışçıları arasında olan Asil Nadir Türkiye’ye transfer edilir ve kısa sürede tahliye olursa bunun partinin imajına büyük zarar vereceği düşünülüyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King