En Üst

25 Mart 2017

Mozilla’dan Bilim Laboratuvarı Projesi

Mozilla’dan Bilim Laboratuvarı Projesi
Haber İçi Üst

İnternette açıklık ve ifade özgürlüğünü savunan ve kısıtlayıcı yasalarla mücadele eden Mozilla, bu amaca hizmet etmek için bilim alanında da proje başlattı.

Blog sayfasından açıklama yapan Mozilla, ‘açık internetin henüz bilimel çalışmalar için yeterince dönüşüm geçirmediğini ancak medya, eğitim ve iş dünyası gibi diğer alanlarla aynı boyuta ulaşması gerektiğini’ ifade etti.

Mozilla, ‘son yüzyılda yapılan birbirinden inanılmaz keşiflere rağmen bilimin halen ağırlıklı olarak ‘analog’ çağında kaldığını, kredi sistemlerinin ‘kağıtlara’ odaklı kaldığını ve açık ve işbirlikçi öğrenim adına paylaşımın, öğrenimin, yeniden kullanımın ve adaptasyonun yetersiz kaldığı’ belirtildi.

‘YENİ NESİL ÇÖZÜMLER SUNACAK’
Firefox arama motorunun yaratıcısı Mozilla, ‘belirtilen sorunları aşmak için Bilim Laboratuvarı’nın araştırmacılar ve internet toplumunu bir araya getireceğini’ duyurdu.

Araştırmacılar ve internet kullanıcıları, Bilim Laboratuvarı sayesinde yeni nesil internet çözümleri kullanarak bilimdeki sorunların üstesinden gelmeye çalışacak, daha etkin ve işbirlikçi keşif yolları ortaya koyacak.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King