Motivasyon farkı

21 Nisan 2013 Pazar | 11:55
Kıbrıs Town Houses

Haftalardır zirveden çok alt sıraların konuşulduğu ligde Hamitköy, Bostancı deplasmanından üç puanla dönerek oldukça önemli üç puanı hanesine yazdı.
Geçtiğimiz hafta Türk Ocağı’nı mağlup ederek haftalar sonra galip gelen Hamitköy, ligde sosyal aktivite tadında takılan Bağcıl’ı da üstünlük sağlayarak güvenli bölgede ligi tamamlanma adına umutlarını sürdürüp eğer play-out’a kalırsa bonus puanları yakaladı.
Bağcıl karşısında 5’li savunma ile defansif ağırlıklı bir şablonla sahaya yayılan Başkent ekibi Ertaç’ı Hamza ile kilitleyip orta sahayı da bu bölgeye yakın tutup boşluk vermemeye çalıştı. Maçın ilk bölümünde hücumda ve orta alanda top tutamayan kırmızı-siyahlılar özellikle sağdan açıklar verdi.
Rakibin farkı 3-4 yapabileceği bölümde kalesinde golü görmemesi şans olduğu kadar kaleci Çağatay ve Hamza’nın da direk gol olabilecek pozisyonları çıkarması Hamitköy’ün belki de kendine gelmesini sağladı. Müzmin sakat Keneth’in yakaladığı ilk pozisyonda takımını öne geçirmesi Hamitköy’e sadece skor olarak öne geçmesini değil oyunu da denge kurmasını da sağladı. Savunmanın her geçen dakikada direncini artırması rakibi de yıldırırken hem orta alana yardım edip hem de hücumda Keneth ile atak yükünü çeken Herron’un akıl dolu pası ile Celal’in attığı gol Hamitköy adına daha maç bitmeden üç puanın habercisi oldu.  Hamitköy’de Keneth’in varlığı gece ve gündüz gibi fark ediliyor.
Kırmızı siyahlıların play-out’a kalması durumunda yatıp kalkıp bu oyuncunun sakatlanması için dua etmesi gerekiyor.
Bağcıl; freni kopmuş kamyon gibi başladığı maçta ilk 15 dakikalık bölümde parmak ısırtacak kadar etkili olup pozisyonlar buldu. Kalabalık savunmaya rağmen defalarca golle burun buruna gelen Bostancı ekibi skor yapmayınca dakika dakika oyundan düştü. Hele hele de rakibin ilk ciddi atağında golü bulması motivasyonu cam kadar hassas olan Bağcıl’ı mum gibi söndürdü.
Öyle ki Jeffrey’nin çabasına karşın orta sahada Abdullah ve Berkem top yapamazken Cenker’in aldığı her topu ezmesi Hakan Altın’ın varlığı ve yokluğunun belirsizliği Devrim’in kaybettiği her toptan sonra eli belinde dolaşması Bağcıl’ın hızını erken kesti. Ağır oyunculardan kurulu savunma beklerden ve orta alandan yardım alamayınca da Keneth ve Heron gibi iki sprinter oyuncu karşında bocalayıp durunca kaçınılmaz sonuç tabelaya yansıdı.

Facebook Comments