Mormenekşe Süper Lig için…

15 Nisan 2013 Pazartesi | 10:49
Kıbrıs Town Houses

Dünkü karşılaşma Mormenekşe açısından Süper Lig’e çıkma ümidini sürdürme, Tatlısu açısından da ligde kalma bakımından çok önemliydi.

Karşılaşmaya Tatlısu çok iyi başladı. Orta alanı kalabalık tutarak Mormenekşe’nin ileri çıkmasına izin vermedi. Maçın hemen başında da köşe vuruşundan direk kaleye giden topla deplasmanda 1-0 öne geçerek ilk yarı boyunca ikinci golü bulmak için de çaba gösterdi.
İkinci yarı başlar başlamaz Mormenekşe beraberlik golünü buldu. Golden sonra ilk yarıda Tatlısu’nun yaptığını yapmaya başlayıp orta alanı kalabalık tutarak ileri daha kolay çıkmaya başladı.
Eralp hocanın da oyuna müdahalesi, bu düşünceyi daha da işler hale getirdi.
İlk yarıdaki ne yaptığını bilmeyen, sadece rakibin ataklarını kesmeye çalışan Mormenekşe’nin yerinde başka bir takım vardı sanki.
Mormenekşe’nin bu baskısı art arda golleri getirdi.
Tatlısu, beraberlik golünden sonra sahadan adeta silindi. Mormenekşe ile rolleri değişti.
Cemil’in ikinci yarıda artan performansı, Ahmet Demir’in topu önde tutması, ne oyuna sonradan girip sakatlanınca çıkan Sami’nin katkıları dünkü galibiyete katkı koyanlardandı.
Mormenekşe bu galibiyetle, lider Yeniboğaziçi’nin puan kaybetmesi, Gençler Birliği’nin berabere kalması ile Süper Lig’e çıkma hedefine daha da yaklaştı.
Orta hakem Mehmet Malek belki skora tesir edecek olumsuz kararlar vermedi ama üst üste bir gün arayla maç yönetmenin yorgunluğunu taşıdığı belliydi.