MOK’un Ankara gündemi yoğun

0
MOK’un Ankara gündemi yoğun

Komite, AK Parti yanı sıra CHP ve MHP parti yetkilileri ile KKTC sporunun dışa açılımı ile ilgili çözüm modellerini konuşacak

Spor ambargolarına karşı birliktelik çağrısında bulunan Milli Olimpiyat Komitesi, ülke sporunun dışa açılımı konusunda başlattığı mücadeleyi Ankara’ya taşıdı.
Atatürkçü Yaşam Derneği ile birlikte sivil toplum örgütleri yanı sıra siyasi parti yetkilileri ile görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’da bulunan komite dün ilk olarak Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Milli Olimpiyat Komitesi bu buluşmanın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği ve Kıbrıs Türk Kültür Derneği yönetimleri ile görüşmelerde bulundu.

Türk kamuoyu bilgilendirilecek
Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Serdar Savim, her üç ziyarette de ambargolara karşı birlikte mücadele kararı alındığını aynı zamanda
Türkiye’de kamuoyunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne spor alanında uygulanan ambargo konusunda daha fazla bilgilendirilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.
MOK Başkanı Serdar Savim’e altı kişilik heyet eşlik etti. Komite bugün siyasi parti yetkilileri ile bir araya gelecek.

Siyasi partilerle görüşme
Ambargolarla mücadele konusunda kararlı mücadele sergileyeceğini her fırsatta dile getiren Milli Olimpiyat Komitesi yetkilileri Ankara’da bugün önemli temaslarda bulunacak.
Ankara temaslarını Atatürkçü Yaşam Derneği ile birlikte gerçekleştiren komite ilk olarak saat 10.00’de AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ile Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelecek. Komite saat 11.00’den itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sırasıyla AK Parti, CHP ve MHP’den yetkililerle görüşmelerde bulunacak.
Üç siyasi parti ile gerçekleştirilecek görüşmede Kıbrıs Türk sporunun dışa açılımında çözüm modelleri konuşulacak.