En Üst

21 Temmuz 2017

Haber Üst

Mısır’dan Mursi’ye destek

Mısır’dan Mursi’ye destek
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Fas'ın Başkent'i Rabat'ta meclis binası önünde toplanan göstericiler, seçimle yönetime gelen Mursi'yi destekleyen, ordunun yönetime el koymasını protesto etti.. Mısır ordusu aleyhine slogan atan göstericiler, Mısır'da yaşanan olaylara karşı ordu lehine açıklama yapan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan gibi ülkeleri kınayan açıklamalarda bulundu.

Tunus'ta da çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup göstericiler, başkent Tunus'taki Filistin Caddesi'nden başlattıkları yürüyüşten sonra Mısır elçilik binası önüne geldi. Mısır'da ordunun demokratik düzene müdahale etmesini eleştiren göstericiler, "Asker asker niye, biz siyonist miyiz?" ve "Asker asker niye, biz Mübarek miyiz?" sloganları attı.

Muhammed Mursi'yi sonuna kadar desteklediklerini dile getiren göstericiler, Mısır Genelkurmay başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi'ye hitaben, "Ey Sisi Cumhurbaşkanı Mursi" şeklinde slogan attı.

Ürdün'ün başkenti Amman'da ise çoğunluğu İslami eğilimli gruplardan oluşan topluluk, Mısır elçiliği önünde toplanarak, Mursi'ye destek gösterisi düzenledi.

Seçilmiş cumhurbaşkanının görevinden alınmasını hukuka aykırı nitelendiren göstericiler, Mursi'nin bir an önce serbest bırakılması ve görevine geri dönmesine engel olunmaması çağrısında bulundu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App