En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Mısır’da Kanlı Sabah

Mısır’da Kanlı Sabah
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Mısır'da başkent Kahire'de çıkan çatışmalarda, hastane kaynaklarına göre Mursi taraftarlarından 34 kişi öldü. Devlet televizyonu ise ölü sayısını 7 olarak açıkladı.

Çatışmalar Mursi destekçilerinin önünde eylem yaptığı Cumhuriyet Muhafızları Kışlası önünde yaşandı.

Yapılan açıklamalara göre, olayları güvenlik güçlerinin Mursi taraftarlarının koyduğu barikatları kaldırmak istemesi tetikledi.

Müslüman Kardeşlerin siyasi kolu Özgürlük ve Kalkınma Partisi, sabah namazı sırasında Mursi taraftarlarına ateş açıldığını savundu. Özgürlük ve Kalkınma Partisi'ne göre olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 16, çok sayıda yaralı olduğu da belirtiliyor. Hastane kaynaklarıysa ölü sayısını 34 olarak duyurdu.

Binlerce kişi azledilen Cumhurbaşkanı Mursi'nin bulunduğu belirtilen Cumhuriyet Muhafızları Kışlası önünde günlerdir eylem yapıyor. Mursi taraftarlarının eylem yaptığı Adeviyye Meydanı yakınlarında Müslüman Kardeşler'le güvenlik güçleri arasında çatışmaların yaşandığı yönünde de bilgiler geliyor.

MISIR ORDUSUNDAN AÇIKLAMA
Mısır Ordusu, göstericilerin Cumhuriyet Muhafızları Kışlalası’nı basma girişimi sırasında göstericilerle askerler arasında çatışma çıktığını, 1 komutanın öldüğünü, 40'a yakın askerin yaralandığını açıkladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App