Mısır’da helikopterler bomba yağdırdı: 307 yaralı

5 Temmuz 2013 Cuma | 22:42
Mısır’da helikopterler bomba yağdırdı: 307 yaralı
Kıbrıs Town Houses

Tahrir yakınlarındaki 6 Ekim Köprüsü'nde çatışma -Mursi  yanlıları orduya 2 saat süre verdi
Mısır'da askeri darbenin ardından meydanları terk  etmeyen devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarı göstericilerle askeri  müdahaleyi destekleyenler arasında 6 Ekim Köprüsü üzerinde ve radyo-televizyon  binasının önünde çatışmalar yaşanıyor.
Görgü tanıkları sivil kıyafetli polislerin ve suç grubu "Baltacılar"ın  da çatışmaya karıştığını iddia ediyor.
Zaman zaman silahların ve molotof kokteyllerinin de kullanıldığı  çatışmalarda çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.
Orduya ait 3 helikopter Tahrir ve çevresinde dolaşırken, devlet  televizyonu binası önünde bulunan binlerce Mursi destekçisinin orduya 2 saat süre  verdiği,  ev hapsinde tutulan devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin  salıverilmemesi durumunda devlet televizyonunu işgal edecekleri belirtildi.

Mursi taraftarları devlet televizyonuna yürüyor
Bu arada Mursi taraftarları, devlet televizyonu binasını yanında toplanıyor. Göstericilerin buraya doğru yürüyüşe devam ediyor
Sina'da iki güvenlik görevlisinin öldürülmesinin ardından, Mısır ordusuna ait helikopterler El-Ariş Havaalanı'na yakın bölgeleri bombaladı.
Mısır Sağlık Bakanlığı: Çatışmalarda 10 kişi öldü, 210 kişi yaralandı
Mısır Sağlık Bakanlığı, gösterilerde karşıt görüşler arasında yaşanan çatışmalarda ölü sayısının 10'a yükseldiğini bildirdi. Yaralı sayısı ise 210 olarak açıklandı.
Bu arada Mısır'ın İskenderiye şehrinde devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarları ile karşıt gruplar arasında yaşanan çatışmalarda 307 kişinin yaralandığı ifade ediliyor. Çatışmaların devam ettiği kaydediliyor.