Mezuniyet sevinci yarım kaldı

229
Mezuniyet sevinci yarım kaldı

PARAYI ALAN VELİ OTELE ÖDEME YAPMADI… Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nin yeni mezunları, mezuniyet balosu sonrası konaklamak için gittikleri Cratos Otel’de rehin kaldılar. Öğrenci velilerinden biri toplanılan parayı kullanıp, otele ödemeyince, çocuklar geceyi otelin bahçesinde geçirmek zorunda kaldı

 

Bakiye LORD-Sıla BOLAT

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi 2012-13 mezunlarının pazartesi akşamı Girne’deki Cratos Otel’de düzenledikleri ve 150 kişinin katıldığı mezuniyet balosu,  öğrencilerden toplanan paranın otele eksik ödenmesi nedeniyle kabusa döndü.
Dün akşamüzeri otelde toplanan 150 kişilik öğrenci grubundan, baloya katılarak ayrıca otelde konaklayacak olan 55 kişi, iki ay önceden para vermelerine rağmen konaklamadan yararlanamadı.

Veliye güvendiler ama…
Öğrencilerin iddiasına ve verilen bilgiye göre, okuldan bir arkadaşlarının babasına balo ve konaklama için toplam 19 bin TL verildi ancak söz konusu veli, otele sadece 14 bin TL ödeme yaptı.
Gece için parayı toplayan öğrenci velisi, Tahir Çebi parayı kendi özel harcamalarında kullandığını belirterek, arabasını otele rehin bırakmayı teklif etti.
Ancak bunu kabul etmeyen otel yönetimi, öğrencilere dokuz oda açarak orada konaklamalarını sağlamaya çalıştı. İki kişilik odalara sığmayan öğrenciler geceyi;  otel lobisindeki koltuklarda ve havuz başındaki şezlonglarda geçirdi. 
Otel yönetimi eksik olan parayı tahsil edemese de, yeni mezunlara sabah kahvaltısı, otel havuzundan faydalanma ve öğle yemeği imkanı sağladı.
Oldukça sinirli ve tepkili olan öğrenciler ise, uykusuz ve yorgun olduklarını belirterek, yaşadıkları bu olayın mezuniyetlerine gölge düşürdüğünü, söyleyip duygularını Havadis Gazetesi’ne aktardılar.

Öğrenciler ne dedi?

Mehmet Tosun: Mağduriyetimiz, konaklama ve balo için ödediğimiz paralarımızın otele yatırılmaması ve bu nedenle zehir gibi bir mezuniyet kutlaması geçirmemizdir. Paraları toplayan arkadaşımın babasıydı. Adam gece 00.00’den sonra parayı yatırdım dedi ama halbuki yatırmamış. Sonradan öğrendik ki arabasını hibe etmek istemiş. Otel de biz galeri değiliz deyip kabul etmemiş. Kısacası biz mezuniyetimizi çocuklarımıza fiyasko olarak anlatacağız.

Kamil Sakallı: Yaşanan mağduriyetten ötürü akşam şezlonglarda havuz başında yatabildik. Otel yönetiminden oda istedik, sadece kızlara toplu şekilde kalmaları için odalar verildi. Otelde de suç var, insafa gelip hepsimize oda vermediği için. Ayrıca arkadaşımızda da suç var, aşırı şekilde güvendiği için.

Hüseyin Gazi: Sabah olmasına rağmen halen daha para ödenmedi. Akşamdan bu yana mağduriyetimiz devam ediyor. Bu konuda tek suçlu otel idaresi ya da arkadaşımızın babası değil. Okulumuzun yönetiminde de suç var. Haberleri olmasına rağmen, mezun olan öğrencilerine sahip çıkma çabasında bulunmadılar. Okul yönetiminin otele gelip bize sahip çıkması lazımdı. 

Zehra Üstüner: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’nden son sınıf öğrencileri olarak parayı ödememize rağmen gece odalara giremedik. Balo için hazırlığımızı tuvalette yaptık ve gece şezlonglarda kaldık.

Zarif Beyazbayrak: Otele akşam 18.00’de geldik biz paramızı vermiştik ama otele para yatmadığını öğrendik, odalara giremedik ve gece şezlonglarda uyuduk. Mağduriyetimizi belirtmek isterim.

Şerife Vural: Ben ve arkadaşlarım para vermemize rağmen odalarda kalamadık otelde mağdur kaldık. Odalara giremediğimiz için tuvalette giyinmek zorunda kaldık son olarak geceyi şezlonglarda geçirdik ve üşüdük.

Fotoğraflar: Ertuğrul SENOVA