Merve İngiltere yolunda!

32
Merve İngiltere yolunda!

Kısa süre önce Havadis Gazetesi ve Radyo Havadis aracılığı ile kalp ameliyatı için gerekli para toplanan Merve Çakır, İstanbul’da bulunan Acı Badem Hastanesi’ne gitti. Ancak Merve’nin akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat gerçekleşemedi.
Doktorlar Merve’nin yaşının küçük olması ve akciğerinde rahatsızlık nedeniyle ameliyatın riskli olduğunu söyledi ve 8 Ağustos’tan sonra yardımcı bir ameliyat olabileceğini belirtti. Çakır ailesi ise kızlarının tamamen sağlığına kavuşması için İngiltere’deki bir hastane ile temasa geçti.

Çakır: İngiltere için vize işlemlerini başlattık
Havadis’e konuşan 11 yaşındaki Merve Çakır’ın annesi Döndü Çakır, Merve’nin İstanbul’a gidip ekosunun alındığını ancak doktorların Merve’nin yaşı nedeniyle ameliyatının riskli olduğunu belirttiğini anlattı. Çakır şu şekilde konuştu:
“Kıbrıs’a döndük. Buradaki doktorumuzla görüştük. Bizim durumumuzda bir hasta daha olduğunu ve İngiltere’ye gittiğini öğrendik. Bizde Merve’nin tamamen sağlığına kavuşacağı ameliyatın yapılabilmesi için İngiltere’ye gitmek adına gerekli vize işlemlerini başlattık. İstanbul’da bize Merve’nin yaşının küçük olması nedeniyle bu ameliyatı yapamayacaklarını sadece yardımcı bir ameliyat yapabileceklerini söylediler. Şimdi İngiltere’den cevap bekliyoruz. İngiltere’de bu ameliyat yapılacaksa İngiltere’ye götüreceğiz. Eğer yapılmazsa yardımcı ameliyat için tekrardan Acı Badem Hastanesi’ne götüreceğiz.”