Kıbrıs

Meclis Başkanı Bozer: `LTB`de gelinen durum bize yakışmadı`

Meclisteki kabulde konuşan Bozer, seçimin demokratik bir süreç olduğunu anımsatarak, “Seçim sürecinde sorun yaşanmayacağını, kişilerin birbirini kırmayacağını düşünüyorum. Zaten bu süreçte önemli olan artıya geçebilmektir” dedi.

“KEŞKE BU SIKINTILAR YAŞANMASAYDI”

Bozer, Lefkoşa’daki ara seçiminin olağanüstü olduğunu ifade ederek, “Keşke, Lefkoşa’daki bu sıkıntıların hiçbiri yaşanmasaydı” ifadesine yer verdi.

LTB’de gelinen noktayı “bize yakışmadı” diyerek değerlendiren Bozer, hem yerel yönetimlerin hem de devletin yaşananlardan ders çıkarması gerektiğini vurguladı.

Arabacıoğlu’nun ve ekibinin halkın tandığı, değerli kişiler olduğunu ifade eden Hasan Bozer, “Seçildiğiniz takdirde güzel işler başaracağınıza eminim” dedi.

Lefkoşa’daki sıkıntıların herkesi etkilediğini anımsatan Meclis Başkanı Bozer, aynı sorunların yeniden yaşanmamasını diledi.

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

DP’nin LTB Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu da kabuldeki konuşmasında, LTB’deki sorunları çözmek için yola çıktıklarını ifade ederek seçim sürecinin güzel geçmesi ve örnek olması dileğinde bulundu.

Arabacıoğlu, devleti oluşturan kurumları ziyaret etmeye devam ettiklerini anımsatarak, “Arzumuz, seçildikten sonra bütün kurumlarla uyum içinde çalışacağımızın sözünü vermektir” dedi.

“EN FAZLA RAHATSIZ EDEN İSTİFA ETMEYEN UBP’Lİ ÜYELER”

LTB’deki sorunların varlığına dikkat çeken Mustafa Arabacıoğlu “Seçim sürecinde bizi en fazla rahatsız eden konu UBP’nin istifa etmeyen belediye meclis üyeleridir” ifadesine yer verdi.

Arabacıoğlu, UBP’nin seçimlere katılmasını doğru bulmadıklarını da sözlerine ekledi.

Ziyarette, Meclis Başkanı Bozer, DP LTB Belediye Meclis Üyesi adayları ile sohbet ederek, seçim hakkındaki görüşlerini dinledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı