Market hırsızları cezaevinde

34
Market hırsızları cezaevinde

Duygu ALAN

Girne’de faaliyet gösteren 6 ayrı markette mayıs ve haziran aylarında meydana gelen hırsızlık olaylarının zanlısı İzzet Eraslan ile Lapta’da yine aynı tarihlerde, 3 ayrı markette meydana gelen hırsızlık olaylarının zanlısı Özgür Demir, hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Hırsızlık zanlıları İzzet Eraslan ve Özgür Demir, Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat maksatlı dün yargıç önüne çıkarıldı.

Her ikisi de benzer suçlardan sabıkalı
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı İzzet Eraslan’ın Mayıs-Haziran ayları içerisinde Girne’de 6 markette meydana gelen hırsızlıkların faili olduğunu söyledi.
Polis, zanlı Özgür Demir’in ise yine aynı tarihlerde Lapta’da 3 marketten hırsızlık yaptığını açıkladı.
Her iki zanlının da benzer suçlardan sabıkası olduğunu belirten polis, zanlı İzzet Eraslan’ın 2011 yılında, zanlı Demir’in de 2009 yılında Lefkoşa’da dükkan açma suçuyla bağlantılı olarak tutuklanarak haklarında yasal işlem yapıldığını ifade etti.
Polis, suçla bağlantılı tutuklanan zanlı Mehmet Dikmen’in ise geçen hafta mahkeme kararı ile 2 ay süre ile cezaevine gönderildiğini açıkladı.

Davalarını cezaevinde bekleyecekler
Polis, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirtti ve her iki zanlının da mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, işlenen suçların Ağır Ceza Mahkemesi gündemini meşgul eden yaygın suçlardan olduğuna işaret ederek, her iki zanlının da ileride yargılanmak üzere 2 ay süre ile Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
Zanlılar davaları görüşülünceye kadar cezaevinde bekleyecek.