Maraş Gençlik şampiyon oldu

0
48
Maraş Gençlik şampiyon oldu

GÖZYAŞLARI SEL OLDU: Merhum Harbay Şeren ile merhum Ahmet Gözügüzel ailelerinin izlediği turnuva boyunca çok duygusal anlar yaşanırken, gözyaşları sel olup aktı. Ödül töreninde ise duygu dolu anlar ve gözyaşı hakimdi

Mehmetçik festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 5. Harbay Şeren, 1. Ahmet Gözügüzel Plaj Futbol Turnuvası dün oynanan yarı final ve final maçları ile sona erdi.
Mehmetçik Belediyesi Bafra Halk Plajı’nda gerçekleştirilen turnuvaya Mehmetçik Belediyesi ile Sancy Kuyumculuk sponsor olduğu 5. Harbay Şeren, 1. Ahmet Gözügüzel Plaj futbol turnuvasına 17 takım katıldı. Tüm maçları tek maç eleme sistemine göre oynandığı turnuvada dün sabah saat 11.00’da 2. tur maçları ile başladı. Turnuvada Sena Betis, Pamuklu, Maraş Gençlik, Gençler Team takımları yarı finale yükseldi. Yarı final maçlarında Sena Betis, Pamuklu’yu 4-3, Maraş Gençlik, Gençler Team’i 7-0 mağlup eden, finale yükseldi. Final maçında Maraş Gençlik ile Sena Betis arasında oynanan maçı 5-3 kazanan Maraş Gençlik turnuva şampiyonu oldu. Üçüncülük maçında ise Pamuklu, Gençler Team’i 2-0 mağlup ederek üçüncü oldu.

Duygusal anlar yaşandı

Turnuvada Maraş Gençlik takımından Yunus Kalaycı Sena Betis takımından Ferdi Uspahalı attıkları 7 golle gol krallığını paylaştı. Turnuvada en iyi sporcu Gençler Team kalecisi Remzi Rıylı seçildi. Merhum Harbay Şeren ile merhum Ahmet Gözügüzel Ailelerinin izlediği turnuva boyunca çok duygusal anlar yaşanırken, göz yaşları sel olup aktı. Ödül töreninde ise duygu dolu anlar ve göz yaşı hakimdi. Mehmetçik Belediyesi 5. Harbay Şeren, 1. Ahmet Gözügüzel Plaj Futbol Turnuvası final maçı sonrasında düzenlenen ödül töreninde şampiyon takıma plaket, madalya ve 1000 TL nakit para ödülünü merhum Harbay Şeren’in oğlu Cenk Şeren ile merhum Ahmet Gözügüzel’in babası İbrahim Gözügüzel verdi. Turnuva da ikinci olan takıma plaketi Mehmetçik Belediye başkanı Ahmet Beyazit Adalıer, turnuvada gol kralı olan Maraş Gençlik’ten Yunus Kalaycı ile Sena Betis’ten Ferdi Uspahalı’ya madalyaları Mehmetçik Spor Kulübü divan başkanı Naim Zorali takdim etti. Turnuvada en iyi sporcu seçilen Remzi Rıylı’ya madalyayı merhum Ahmet Gözügüzel’in eniştesi Ali Gündeğer, turnuvaya katkıda bulunan Mehmetçik Belediye başkanı Ahmet Bayazıt Adalıer’e plaketi merhum Harbay Şeren’in damadı Tünay Öztuna verdi. Turnuvayı basın adına izleyen Ahmet Ogan’a ise plaketi merhum Harbay Şeren’in damadı Mustafa Ceylanlı tarafından verildi.