Maonsur ailesine yardım eli uzandı

0
Maonsur ailesine yardım eli uzandı

Havadis’in Ahmet Maonsur ve 17 yaşındaki oğlu M.M.’nin yaşam öyküsünü konu aldığı “Baba oğul hayata tutunmaya çalışıyor” başlıklı haberi amacına ulaştı.

Havadis’te geçen hafta yayımlanan haberin ardından gazetemiz aracılığı ile önce Kafesli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eminoğlu ile ardından Maonsur ailesi ile iletişime geçen yardımsever bir vatandaş, dün aileyi Surlariçi’ndeki ikametgahında ziyaret etti.
Yardımsever vatandaş, geçirdiği felç nedeni ile yaklaşık bir buçuk aydır yürüyemeyen Ahmet Maonsur’a bir tekerlekli sandalye hediye etti.
Yardımsever vatandaş, Ahmet Maonsur ile bir süre sohbet ettikten sonra, ailenin ihtiyaçlarını tespit etti ve ileri günlerde maddi destekte de bulunacağının sözünü verdi.
İsminin gazetede yayımlanmasını istemeyen hayırsever vatandaş, Havadis’e yaptığı açıklamada, aileye her ay belirli miktarda gıda yardımında bulunacağını, ikamet ettikleri evin daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi, ayrıca Ahmet Maonsur’un 17 yaşındaki oğlu M.M.’nin eğitim hayatına devam etmesi için elinden gelen yardımı yapacağını belirtti.

Bu kez sevinçten ağladı
Hayırsever vatandaşın yardımlarına mutlu olan 59 yaşındaki Pakistan uyruklu Ahmet Maonsur, bu kez sevinçten ağladı.
Yatağa mahkum olduğu günden bu yana gülümsemeyi unutan Maonsur, mutluluğunu Havadis ile paylaştı.
Ahmet Maonsur, “Dünyada hala daha yardımsever insanların var olduğunu bilmek beni çok etkiledi. Allah yardımlarını bizlerden esirgemeyenlerden razı olsun. Mahallemizin muhtarı ve Havadis olmasaydı sesimizi duyan olmayacaktı” dedi.

Pakistan’dan 30 yıl önce çalışmak için KKTC’ye göç ederek Lefkoşa’ya yerleşen Ahmet Maonsur ve 17 yaşındaki oğlu, Surlariçi’nde yoksulluk içerisinde yaşıyor