Manga ve Yarıcı serbest bırakıldı

0
Manga ve Yarıcı serbest bırakıldı

 

Duygu Alan

Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinde geçen gün alacak-verecek meselesi yüzünden iki grup arasında çıkan kavga sonucu gözaltına alınan zanlılar Hamit Manga ve Murat Yarıcı teminat maksatlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada her iki zanlı da davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanmak üzere teminat ile serbest bırakıldı.
Kimlik ve pasaportlarını polise teslim ederek mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren zanlılar serbest bırakıldı.
Kavgaya karıştığı şüphesi ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 kişi ise olayla bağlantısı bulunmadığı gerekçesi ile ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Olay nasıl olmuştu?
Hamit Manga ve Murat Yarıcı, Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerine geçen gün alacaklarını almak gerekçesiyle giderek iş yerinde bulunan Y.S. (E-73) ve M.D. (E-39) ile tartışmaya başladı.
İş yerine zorla giren zanlılar ile iş yerinde bulunan Y.S. (E-73) ile M.D. (E-39) arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.
Sopaların çekildiği kavgada, zanlılar Hamit Manga ve Murat Yarıcı, iş yerindeki Y.S. (E-73) ile M.D.’yi (E-39) dövdü.
Kavga olayının polisin bilgisine gitmesi ile kimlikleri tespit edilen zanlılar Hamit Manga ve Murat Yarıcı, gözaltına alındı.
Yürütülen polis soruşturmasında olayla bağlantısı olduğu düşünülen 3 kişi daha tespit edilmişti.