Manchester City bombayı patlattı

7
Manchester City bombayı patlattı

Sevilla Kulübü, Jesus Navas'ın Manchester City ile beş yıllık anlaşmaya vardığını resmen duyurdu.

İspanyol ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yıldız futbolcunun geçeceği sağlık kontrollerinin ardından resmi imzayı atacağı duyuruldu. Açıklamada transferin bedeli hakkında bir bilgi verilmese de, gelen haberler İngiliz ekibiyle 25 milyon avro karşılığında anlaşıldığı yönünde.

Manchester City ile büyük ölçüde anlaşmaya varan Malaga Teknik Direktörü Manuel Pellegrini'nin, City yönetiminden öncelikli olarak bir kanat oyuncusu takviyesi istediği konuşuluyordu.

27 yaşındaki yıldız futbolcu da geçtiğimiz gün basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, "Manchester City beğenerek takip ettiğim bir kulüp. Her şeye açığım. Hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Manchester City bana bunları verebilecek bir takım. Gitmek ve kupalar kazanmak istiyorum." diye konuşmuştu.

Kariyerinin tamamını Sevilla'da geçiren başarılı kanat oyuncusu, 2003 Kasım ayında ilk kez sahaya çıkmıştı. Endulüs ekibiyle 393 maçta forma giyen Navas, iki UEFA Kupası, bir Avrupa Süper Kupası, iki İspanya Kral Kupası ve bir İspanya Süper Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.