En Üst

23 Temmuz 2017

Haber Üst

Mağusa’dan Lefkoşalıya nispet

Mağusa’dan Lefkoşalıya nispet
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Gazimağusa Belediyesi, kentin altyapısına yönelik çalışmalar çerçevesinde 3 yeni projeyi daha hayata geçiriyor.

Kanalizasyon, yağmur suyu drenaj ve elektrik ve telefon hatlarının yer altına alınması ile kaldırım yapılmasını öngören toplam maliyeti 1,5 milyon TL’yi bulan ve finansmanın büyük bir bölümü TC yardımlarıyla karşılanacak 3 projenin ihale sözleşmeleri,  Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile ihaleyi kazanan 3 firma  arasında imzalandı.

Projelere göre,  Nehir Caddesi  Yağmur Suyu Drenaj projesi kapsamında  Yeni Sanayi ile DAÜ arasında kalan , yağmur suları nedeniyle  ciddi sorun yaşanan bölgedeki dere  ıslah edilerek drenaj sistemi kurulacak. Böylece dere yatağının sağlık yönünden oluşturabileceği riskler de ortadan kaldırılmış olacak.

Suriçi Mahmut Celalettin Yolu ve Bağlı Sokaklar Düzenleme Projesi’nde ise, Suriçi’ni canlandırma projesi kapsamında Lala Mustafa Paşa Camii’nin güneyinden geçen  yol üzerindeki elektrik ve telefon hatları yer altına indirilecek, ayrıca kaldırım düzenlemesi de yapılarak, turizm açısından daha çağdaş bir görünüm kazandırılacak.

3. Etap Kanalizasyon Projesi  ise  1. ve  2. etap  kanalizasyon projesi dışında kalan bölgeleri kapsıyor. Gülseren bölgesi, Tıp Merkezi ve Sakarya İlkokulu’nun da içinde olduğu bölge, Lemar civarı ve Ayluga  bölgesinde  263 parsel daha kanalizasyon  altyapısına kavuşturulacak.

Oktay Kayalp: İş insanlarını koruyoruz

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, imza töreninde yaptığı açıklamada, İhale Komisyonu’nca sonuçlandırılan 3 projenin daha ihale sözleşmelerinin imzalanmasıyla hayata geçirildiğini ifade etti.
Projeler hakkında detaylı açıklama yapan Kayalp, Gazimağusa Belediyesi olarak ihalelerle ilgili ödemeleri zamanında yaparak iş insanlarını da koruduklarını kaydetti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App