Mağusa’dan Direnişe Destek

0
17
Mağusa’dan Direnişe Destek

Nadire KRAŞLIOĞLU
İstanbul Taksim’de yaşanan “Gezi Parkı direnişi” eylemlerine destek vermek isteyen DAÜ’lü öğrenciler ve Mağusa halkı dün sabah saat 02.00 sıralarında ve dün öğleden sonra saat 17.00 sıralarında bir araya gelerek Gezi Parkı’nın yıkımını ve yıkımı engellemek isteyen eylemcilere polisin orantısız güç kullanmasını protesto etti. 500’ü aşkın öğrenci ve vatandaş Doğu Akdeniz Üniversitesi CL Meydanı’nda toplanarak DAÜ çemberinden sulu çember olarak bilinen Sakarya çemberine kadar sloganlar ve pankartlarla yürüyüş gerçekleştirdi.
Sloganlar atıldı
Eylemciler Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı sloganlar atıp pankart açtılar. Yürüyüş esnasında 10’uncu Yıl Marşı’nı okuyan eylemciler, “Kahrolsun AKP”, “Hükümet İstifa”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” şeklinde sloganlar atıp, “Her Yer Direniş, Her Yer Taksim”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Bir Ağaç Öldü Bir Halk Uyandı” şeklinde yazılı pankartlar açtı.
Sorunsuz sona erdi
Eylemciler dün ilk önce DAÜ içerisinde yürüdükten sonra Salamis yolu üzerinde durup Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı okudu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu eylem, sorunsuz olarak sona erdi.