Mağusa’da plajlar ücretsiz

18
Mağusa’da plajlar ücretsiz

Yazın gelmesiyle birlikte vatandaşların en çok tercih ettiği plajların başında gelen Gazimğusa’nın Glapsides ve Palm Beach plajlarının her açıdan vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmesi için belediye ekipleri çalışma yapıyor. Plajların temizliği için düzenli olarak ekiplerin çalıştığı plajlarda güvenliğin sağlanması için de görevliler bulunuyor.

Gazimağusa plajlarındaki tesisler, anayasal ve yasalarla garanti altına alınmış olan denizlere ücretsiz girme hakkına uygun bir anlayışla hizmet veriyor. Uygulamaya göre, plajlardaki tesisler halktan denize girme karşılığında ücret almıyor. Plajda sadece şezlong, şemsiye vb. hizmetler karşılığında cüzi rakamlarda ücret alınıyor. Sadece denize girmek isteyenler plajdaki tesisin hiçbir hizmetini kullanmadan denizi kullanma hakkına sahip oluyor.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, kentteki Glapsides ve Palm Beach plajlarının hem temiz hem güvenli hem de ücretsiz olması bakımından hazır durumda olduğunu ve yeni sezon için tüm halka hizmet vermeye başladığını söyledi. Kayalp, Gazimağusa plajlarını tercih eden çok sayıda insanın sağlıklı koşullarda denize girmesi için çalıştıklarını, plajlarda acil durum gözlem kulelerinde görevlilerin bulunduğunu ifade etti.
Kayalp, yıllardır aynı hassasiyetle plajlara girişlerde ücret alınmaması uygulamasına devam ettiklerini, plajlardaki tesisten hizmet almak istemeyen ve sadece denizi kullanmak isteyenlerden ücret alınmadığını belirtti.