MAGEM lig yolunda

23
MAGEM lig yolunda

BÜYÜK ERKEKLER LİGİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ: Gazimağusa Belediyesi’nin alt kuruluşu MAGEM, minik, küçük, yıldız ve genç erkeklerin ardından büyük erkekler ligi için harekete geçti

ARİFOĞLU HABERİ DOĞRULADI: MAGEM Antrenörü Hakan Arifoğlu, “Bizim 89-90 jenerasyonundan yetişenler ve 93 doğumlularla birlikte büyük erkekler ligi için harekete geçtik. Amacımız çocuklarımızı üst tarafta kullanmak istiyoruz” dedi

Tonguç KOTAK

Basketbol Büyük Erkeler Ligi için Gazimağusa Belediyesi’nin alt kuruluşu MAGEM harekete geçti.
Yıllardır altyapılarda hem yetiştirdiği sporcular hem de kategorilerde bulunan takımları ile aldığı şampiyonluklarla dikkat çeken MAGEM, 2013-2014 sezonu için önemli bir karar aldı ve Basketbol Büyük Erkekler Ligi için çalışma başlattı.

Arifoğlu: Amacımız altyapıdan yukarıya oyuncu taşımak

Konu ile ilgili olarak MAGEM Basketbol Antrenörü Hakan Arifoğlu, “Bizim 89-90 jenerasyonundan yetişen ve ülke dışında eğitimlerini alan oyuncularımız ülkeye dönmeye başladı. Ayrıca 1993 doğumlu yetenekli oyuncularımızı da bu işe katarak büyük erkekler ligi için zemin arayışına girdik. Amacımız MAGEM çatısı altında bulunan çocuklarımızı üst tarafta kullanmak istiyoruz.
İlk etapta kendi oyuncularımız ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden burs alamayan oyuncularla yola çıkacağız. Bu yıl düşük bir bütçe ile yola çıkacağız. Daha sonraki yıllarda sponsorlarla daha ciddi bütçe yaparak yatırımı daha da ciddileştireceğiz” diye konuştu.

Küçükler için turnuva

MAGEM, Gençlik Festivali etkinlikleri çerçevesinde Küçükler Basketbol Turnuvası düzenliyor.
1-2 Eylül tarihleri arasında MAGEM Arena’da yapılacak olan turnuvaya MAGEM, Yakın Doğu Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ve Soyerspor takımları katılacak.