LTB Orkestrası dikkat çekiyor

0
13

Bünyesinde bulunan sanatçı kadrosu ile ülkemizin en büyük sanat kurumlarından biri olan Lefkoşa Belediye Orkestrası, sokak konserlerinin yanı sıra okul konserleri ve workshopları ile dikkat çekmeye devam ediyor
Belediyesi Orkestrası’nın bir süreden beridir Lokmacı Kapısı, Büyük Han, Bandabuliya ve Sarayönü civarında gerçekleştirdiği konserler sayesinde turistler, pop, latin, jazz ve klasik müzik eşliğinde alışveriş keyfi yaşarken, bölge esnafının da memnuniyeti gözlerden kaçmıyor.

“Okul konserlerine büyük ilgi”
Lefkoşa Belediye Orkestrası, okul konserleri ve workshoplarını aralıksız sürdürüyor. Sht. Zeka Çorba Ortaokulu ile başlayan etkinlikler, sırasıyla TED Koleji, Geçitkale Cumhuriyet Lisesi, Atleks Sanverler Ortaokulu ve Sht. Ertuğrul İlkokulu ile devam edecek.  Okullardan gelen talepler üzerine, okul konserleri ve workshopları düzenleyen orkestra, geleceğin sanatseverlerini, sanatçılarını ve sanat kamuoyunu oluşturmayı hedefliyor.

“Hayır kurumları yararına konserler sürüyor”
Lefkoşa Belediye Orkestrası mart ve nisan aylarında düzenlenen “4. Lefkoşa Müzik Günleri”ni hayır kurumlarının yararına düzenlemiş, hayır kurumlarının tıbbi bakım, sosyal ve psikolojik destek olmanın yanında, bu yıl da hastaneye  cihaz alımı gibi büyük ölçüde bağışların kazanımlarını sağladı.