Limanda sahte belge düzenledi

0
13
Limanda sahte belge düzenledi

“Oussi” isimli kuru yük gemisi kaptanı O.H. (E-36), bahse konu gemi ile Gazimağusa Limanından Mısır’ın Port Said limanına gitmediği halde söz konusu limana gitmiş gibi Port Said liman görevlileri tarafından düzenleme yetkisinde bulunan limana giriş çıkış belgesini kendisi doldurup sahteledi.

24 Mayıs’ta belgeyi Gazimağusa Liman Başkanlığına verip tedavüle sürdükten sonra sahte davranışla kayıt temin ederek Gazimağusa Limana giriş yapan geminin kaptanı ve gemi personeli A.O (E-58), A.D (E-25) ve T.H (E-28)  tutuklandı.

HIRSIZLIK

Gazimağusa’da geçtiğimiz günlerde, Hale Temel’in kalmakta olduğu ikametgahın mutfak kapısı hasara uğratılıp açıldıktan sonra içeriye girildi ve 750 TL nakit para ve muhtelif ziynet eşyaları çalındı.

BIÇAKLA KOVALAMA

Gelincik’te, dün, H.K (E-28), aralarında çıkan tartışma sonucunda, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçak ile Ö.D. ve E.B’yi köy içerisinde kovaladı. Zanlı tutuklandı.

KASTİ HASAR

Gazimağusa’da dün sabah Ö.K (E-21) ve Ç.K (E-23), kavga ettikleri gerekçesi ile bir şahsın kalmakta olduğu ikametgahın giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattılar. Adı edilenler hakkında yasal işlem başlatıldı.

YANGIN

Beyarmudu’nda dün öğlen “Fena Taş” Mevkiinde, henüz tespit edilemeyen nedenden dolayı bir yangın çıktı.

Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu yaklaşık 790 dönüm biçilmiş anız, 10 dönüm biçilmemiş arpa, 200 dönüm kıraçlık alan, 50 adet rulo balya, 40 adet küçük balya, 400 metre uzunluğunda plastik su boruları, 45 adet plastik su borusu, 16 adet galvaniz su borusu, 2 adet plastik su vanası ve 200 metre uzunluğundaki elektrik kablosu tamamen yanarak zarar gördü.

Polis, olaylarla ilgili soruşturmalarına devam ediyor.