Ligin kaderi şimdiden belli…

0
20

Süper Lig’de takımların sezon açılışı devam ediyor.
Siyaseten tıkanmış ülkede seçim süreci yaşanıyor, gözler siyasi partilere çevrilmiş durumda. Spor da siyaset kadar karışık, belirsiz…
Kulüplerin durumu içler acısı. İki camia dışında maddi sıkıntı yaşayan kulüpler küçülmeye gidiyor…
2013-14 sezonu için plan ve programlarını yapan mevcut kulüp başkan ve yöneticileri yeni sezon öncesi futbol takım kadrolarını hazırlıyor.
Yenicami ve Küçük Kaymaklı’nın dışında kalan kulüplere bakıldığı zaman yeni sezonda ligin erken kopacağını tahmin etmek zor değil.
Süper Lig’de son 2 sezonun şampiyonu Çetinkaya bile bugün kadrosunu küçültüp yeni sezona farklı bir anlayış ile başlayacak.
Her ne kadar da teknik direktör Turan Altay ile yola devam edecek olsa da belli ki yaşanan maddi sıkıntı 2 yıllık kadronun dağılmasına neden olmuş.
Geçen yılki temel kadrodan önemli taşlar yerinden oynamış, hala transfer yapılmamıştır.
Ferhan Hıdıroğlu’nun başkanlığı öncesi defalarca başkanını aramak üzere toplanan genel kurullarda adı geçen isimlerin maddi imkansızlıklar kaygısı ile bu göreve talip olmadıklarını biliyoruz.
Çetinkaya’nın imkansızlıklar içinde, mevcut kadro ile lige nasıl tutunacağını birlikte göreceğiz. 
Süper Lig ekiplerinden, geçen yıl zirveyi zorlayan Bostancı Bağcıl ve Doğan Türk Birliği yeni sezon için kadrosunu küçültmüş durumda.
Yıldız futbolcular verildi yerine ise yeni transferler yapılamadı.
Belli ki yeni sezonda hedefleri ligde kalmak olacak. Zaten diğer takımlarımızın durumu da belli.
Lige yeni yükselen Mormenekşe, Yeniboğaziçi ve Yalova’nın zirveyi zorlaması imkansız gibi görünüyor, Lig’de kalmaları başarı olacak…
Lefke, Gençlik Gücü, Hamitköy ve Cihangir’den de başarı beklemek mucize gibi bir şey…
Yenicami ve Küçük Kaymaklı ligin kaderini şimdiden belli etmiş durumda. Şampiyonluk yarışında yer alacak bu iki takım, güçlü yönetimleri, maddi kaynak ve oluşturulan kadrolar ile Süper Lig’in en iyi iki ekibi durumunda. Hem ligde hem de kupada hedef şampiyonluk.
İki takım arasında oynanacak maça kadar kayıpsız yola devam edeceklerinden eminim. Yenicami ile Kaymaklı’nın iki kez izleme şansına sahip olduğumuz mücadelesi final niteliğinde olacak, şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.
Ülkede kulüplerin durumu böyle. Süper Lig’de tablo şimdiden belli.
Spor gibi karışık günlerin yaşandığı ülke siyasetinde halk, 28 Temmuz’da gerçekleşecek seçimler için siyasi yarışmaya odaklanmış durumda, seçimi hangi parti kazanacak?..
Siyaset kadar karışık ülke sporuna dönecek olursak günün son cümlesi, “Oldukça zor şartlarda ayakta durma mücadelesi veren kulüp başkan ve yöneticilerine ve takımlarımıza başarı dilemek” olacak.