En Üst

27 Temmuz 2017

Haber Üst

Lefkoşa’da sürücüleri şaşırtan eylem

Lefkoşa’da sürücüleri şaşırtan eylem
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu sanatçıları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla bugün Lefkoşa’da eylem yaptı ve “Ne olacak bu memleketin ve Lefkoşa’nın hali” diye sordu.

Lefkoşa’da Girne Kapısı yanında bulunan Mevlevi Tekke önünde eylem yapan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, yoldan geçen vatandaşlara bildiri dağıttı ve Lefkoşa’da yaşanan sıkıntılı, zor ve belirsiz sürece dikkat çekti.

“AYDINLIĞA GİDİLECEK YOLDA YAKILACAK BİR IŞIK”

Bildiride, Lefkoşa’da yaşanan zor günlerde Dünya Tiyatro Günü’nün kutlama olarak değil, “insana, hayata, ülkeye ve kente dair bir yüzleşme, sorgulama ve aydınlığa gidilecek yolda yakılacak bir ışık” olarak değerlendirildiği kaydedildi.

Tiyatronun “insan” anlamına geldiğini ifade eden Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, tiyatro çağının, ülkenin ve kentin aynası olduğunu, ancak bugün iyi, güzel ve doğru olan ne varsa kirlendiğini, çürüdüğünü, yozlaştığını ve yok edildiğini öne sürdü.

Toplum olarak ülkede ve Lefkoşa’da olanları hala seyrettiklerini ve “Dur bakalım ne olacak bu memleketin ve Lefkoşa’nın hali” diye sorduklarını kaydeden Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Dünya Tiyatro Günü’nün de bu yıl seçim atmosferi içine düştüğünü, bu nedenle bu yıl Dünya Tiyatro Günü bildirisini; “Kent-Kültür-Sanat-Tiyatro-Uygarlık-Demokrasi-Çağdaşlık, Çağdaş Belediyecilik ve Lefkoşa Türk Belediyesi” üzerine yoğunlaştırdığını kaydetti.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, bildiride, Lefkoşa için düşünce ve taleplerini maddeler halinde sıralayarak, Lefkoşa’nın gelişmesi, yapılanması ve yaşam kalitesinin iyileşmesinin, daha çok kültürel ağırlıklı konuların ele alındığı zaman başarılı olabileceğini belirtti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App