Akılalmaz iğrençlik

0
14609
çocuk

Nadire BAHADİ
Lefkoşa’da Domuzcular Burnu bölgesinde yaşanan akıl almaz iğrençlik Cuma günü öğleden sonra yaşandı. Parkta oynayan küçük kızı saat 18:30 sıralarında saklambaç oynama vaadiyle kandıran 15 yaşındaki erkek çocuk, gözden uzak bir yere götürerek tecavüz etti. Akılalmaz iğrençliğin zanlısı, konun polise yansımasının ardından gözaltına alındı. Tecavüzle suçlanan 15 yaşındaki çocuk dün

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmazsını emretti.  Olayın neden olduğu öfke ve infial yüzünden zanlı çocuk çok sayıda polisin görev aldığı geniş güvenlik önlemleri arasında mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme kapalı oturum emri verdi

Tecavüz zanlısı 15 yaşındaki erkek çocuğu Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Murat Soytaç karşısına çıkarıldı. Yargıç Soytaç, hem mağdurun hem de zanlının çocuk olması nedeniyle tutukluluk duruşmasının kapalı oturum olarak gerçekleşmesine karar verdi.

“Saklambaç oynayalım” diyerek kandırdı

Parkta oyun oynayan 5 yaşındaki küçük kızın hayatı saklambaç oyunu ile bir anda karardı. Edinilen zanlı çocuk bölgedeki parkta oynayan iki küçük kızı, “saklambaç oynayalım” diyerek kandırarak gözden uzak bir yere götürdü. Çocuklardan biri saklambaç oynayalım teklifine kanmayarak tecavüz zanlısı çocuğun “gizli yerim” dediği bölgeye gitmedi.  5 yaşındaki kız saklambaç oynamak için gidince n 15 yaşındaki erkek çocuğun iğrenç saldırısına uğradı. Küçük kızda kanama meydana gelmesi ile tecavüz zanlısı korkarak kaçarken, kan içinde kalan küçük kız ağlayarak evine gitmek istediği sırada komşuları tarafından fark edilerek ailesinin yanına götürüldü. Ailenin durumu fark etmesi ile bölgede öfke yaşandı. Olayın polise şikayet edilmesinin ardından ise kamera kayıtlarını inceleyen polis, 15 yaşındaki zanlıyı tespit ederek tutukladı.

Küçük kız hastaneye kaldırıldı

Yaşanan iğrenç olayın ardından küçük kız Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kanama nedeni ile bir dizi operasyon geçiren küçük kız yoğun bakım servisinde tedavi altına alına alındı.

2 gün tutuklu kalacak

Olay ülke genelinde infial yarattı.  Zanlı çocuk Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne dün sabahın erken saatlerinde Çevik Birlik ve çok sayıda polis kontrolünde çıkarıldı. Mahkeme, polisin başlattığı soruşturmanın devam etmesi ve zanlının güvenliğinin sağlanması nedeni ile 2 gün tutukluluk emri verdi. Pazartesi günü yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılacak olan zanlının ailesi ile birlikte Hatay’ın Reyhanlı ilinden KKTC’ye gelerek ikamet ettiği öğrenildi.