“Lefkoşa bugün güzel bir güne uyanacak”

10
“Lefkoşa bugün güzel bir güne uyanacak”

KAZANAN LEFKOŞA VE LEFKOŞALILARDIR… Fellahoğlu zafer konuşmasında, “Bu seçimin bir tek galibi vardır. 7 Nisan seçimini Lefkoşa ve Lefkoşalılar kazanmıştır. Yarından itibaren yapacaklarımız var, söz verdik. Belediyemizi, emekçilerimizi kurtarmak için yapacak çok işimiz var” diye konuştu

Seçimden zaferle çıkan CTP-BG adayı Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa CTP ilçe binasında balkondan, partililere ve Lefkoşalılara seslendi.
Fellahoğlu: “Umutla, gururla, onurla Lefkoşalıları selamlıyorum. Bu seçim ülkemizin, başkentimizin, Lefkoşalıların onur ve gurur seçimi oldu. Bu onuru ve gururu CTP olarak geri aldık, ne mutlu bize. Biz, hep birlikte başardık. Yürek yüreğe başardık. Bugün hem şehrimiz hem de ülkemiz açısından son derece tarihi bir gün.”
8 Nisan 2013 tarihinden itibaren açılacak yeni ve temiz sayfa ile birlikte, artık hizmete aç olan, adalete aç olan bu şehir hak ettiği gibi yönetilmeye başlayacağını kaydeden Fellahoğlu, “Buradan çok net olarak açıklamak isterim ki; bu seçimin bir tek galibi vardır. 7 Nisan seçimini Lefkoşa ve Lefkoşalılar kazanmıştır” dedi.

“Aday arkadaşlardan öğrendiklerim var”
Henüz işin yüzde 50’sini başardıklarını söyleyen Felahoğlu, şöyle konuştu: “Yarından itibaren yapacaklarımız var, söz verdik. Belediyemizi, emekçilerimizi kurtarmak için yapacak çok işimiz var. Biz verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Yarından itibaren, sevgili Lefkoşalılar, kentin her noktasına hizmet götürmek için, parti rozetimi çekmeceye koyacağım. Emekçi belediyeci arkadaşlarımla birlikte el ele çalışacağım. Güzel bir seçim yarışı yaşadık. Değer verdiğim aday arkadaşlarla yarıştım. Hiçbir adaya karşı saygıda kusur etmedik. Yarıştığım aday arkadaşlardan da öğrendiklerim var. Demokrasiye katkıları için yarışan tüm aday arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Bu açıdan da kendimi şanslı hissediyorum.”

Parti ayrımı yapmadan çalışacağız
Tüm Lefkoşalılara seslenen Fellahoğlu, 8 Nisan itibarıyla tıpkı diğer belediyelerimizde olduğu gibi,  parti ayrımı yapmadan, tüm Lefkoşalılara en iyi, en kaliteli hizmeti sunmak için canla başla çalışacağını vurguladı. Fellahoğlu şunları söyledi:
“Gösterdikleri irade ile hem Lefkoşa’nın hem de ülkemizin önünü açan tüm halkımıza, ziyaret ettiğim ya da ziyaret fırsatı yakalayamadığım bütün sivil toplum örgütlerine ve sendikalara çok teşekkür etmek isterim. Lefkoşa’ya hizmet ederken onlarla diyalog içinde olmak ve görüşlerinden yararlanmak en önemli görevlerim arasında olacak. Ayrıca seçim süreci boyunca diğer adaylara ortaya koydukları çaba için de teşekkür ederim.”

Çalışanla başaracağız
Fellahoğlu ayrıca, “Çalışan arkadaşlarımız bilsin ki belediye zor durumdadır. Belediye çalışanını da, belediyemizi de Lefkoşa halkını da çalışanın katkıları ile kurtaracağız. Her seçimden birtakım sonuçlar çıkarmak gerekiyor. Biz de bu seçim sürecinden dersler çıkararak yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini de kullandı.

Teşekkür…
“Halkımızın bize verdiği bu destek, bana oy versin ya da vermesin hiç önemli değil, tüm Lefkoşalıları son derece olumlu biçimde etkileyecektir” diyen Fellahoğlu, “Görevde olduğum süre içerisinde her gün, her saat, her dakika, bu sözümün arkasında duracağımdan, Lefkoşa’yı elbirliği ile yeniden ayağa kaldıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Nu süreçte yanımda olan, daha güzel bir Lefkoşa için destek veren başta ailem olmak üzere, özveri ile propaganda çalışmalarımızda görev alan tüm partili arkadaşlarıma ve farklı partilere gönül verdiği halde bize güvenerek destek olan tüm Lefkoşalılara teşekkürü bir borç bilirim. Lefkoşa yarın (bugün) çok daha güzel bir güne uyanacak. Tüm halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.