Lefke Ceviz Festivali başladı

9 Haziran 2013 Pazar | 11:02
Lefke Ceviz Festivali başladı
Kıbrıs Town Houses

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

2 gün sürecek festivalde resim, fotoğraf, karikatür ve el işleri sergilerinin yanı sıra folklor ve dans gösterileri, çeşitli yarışmalar ve müzik dinletileri yer alıyor.
Festivalin açılışına, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz, ana muhalefet CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bazı milletvekilleri Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta Lefke Turizm Derneği Başkanı Egun Taşkın, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer, Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz ve 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından Lefke İstiklal İlkokulu öğrencileri ve Lefke Turizm Derneği Folklor Ekipleri folklor gösterileri sundular. Lefke Turizm Derneği folklor ekibi kızları 2 Cumhurbaşkanı ve diğer davetlilere ceviz macunu ikram ettiler.
Folklor gösterilerinin ardından, Atila Karaderi ve Ediz Tuncel’in fotoğraf sergisi, Feridun Işıman’ın uluslararası resim sergisi, Yıltan Tozakı’nın karikatür ve Lefke köy kadın kursunun el işleri sergisinin açılışları yapıldı. Festival bugün de çeşitli etkinliklerle devam edecek.